Czy będą studia zdalne 2022? Wiceminister nie ma wątpliwości!

2022-01-17 15:28
Czy będą studia zdalne 2022? Wiceminister nie ma wątpliwości!
Autor: Jan GRACZYNSKI/East News Czy będą studia zdalne 2022? Wiceminister nie ma wątpliwości!

Nauka zdalna to temat, który powrócił wraz z rozpoczęciem roku. Dotyczy to zarówno przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ale również uczelni. Do tematu postanowił odnieść się wiceminister edukacji. Czy wszyscy studenci przejdą na tryb nauki online? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Czy będą studia zdalne 2022? Zdalne nauczanie 2022 w lutym to dla wielu osób pewniak ze względu na trudną sytuację epidemiczną i wciąż rosnące napięcie w związku z kolejnym wariantem. Jeśli chodzi o szkoły to tu na razie wszystko pozostaje bez zmian. Uczniowie dalej uczęszczają na zajęcia w trybie stacjonarnym, a dyrektorzy tam, gdzie jest to konieczne kierują uczniów na kwarantannę. Teraz do sytuacji w polskich uczelniach odniósł się wiceminister Włodzimierz Bernacki. Poinformował, że zajęcia na uczelni odbywają się w trybie zdalnym, stacjonarnym czy hybrydowym, jest autonomiczną decyzją uczelni.

"Jestem w bliskim kontakcie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polski, z Radą Główną Szkolnictwa Wyższego i decyzje, które zapadają, są konsultowane z MEiN" - podkreślił.

Wyjaśnił, że przyjęte zostało rozwiązanie, że wykłady, w których uczestniczy więcej niż 50 osób, organizowane są najczęściej w trybie zdalnym lub hybrydowym, natomiast seminaria i konwersatoria prowadzone są w trybie stacjonarnym.

Sara James jak Rihanna w ESKA Live! Ciarki gwarantowane

Czy będą studia zdalne 2022? Komentarz

Nie planujemy jakichkolwiek decyzji dotyczących wprowadzenia przymusu prowadzenia zajęć na uczelniach w trybie zdalnym - powiedział w poniedziałek na antenie PR24 wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki. Wyjaśnił, że przyjęte zostało rozwiązanie, że wykłady, w których uczestniczy więcej niż 50 osób, organizowane są najczęściej w trybie zdalnym lub hybrydowym, natomiast seminaria i konwersatoria prowadzone są w trybie stacjonarnym.

Jeśli chodzi o szkoły wyższe, to poziom wyszczepienia jest największy, porównywalny z medykami, a więc prawie na poziomie 90 proc. W związku z tym akurat w tej przestrzeni, przestrzeni akademickiej, to ryzyko zakażenia owszem, istnieje, ale jednocześnie osoby uczestniczące w tych spotkaniach, konwersatoriach czy wykładach w tych mniejszych grupach, ci ludzie są po prostu bezpieczni. Zatem nie planujemy jakichkolwiek decyzji dotyczących wprowadzenia jakiegokolwiek rygoru, przymusu prowadzenia zajęć w trybie zdalnym

Sonda
Czy nauka zdalna powinna obowiązywać od lutego 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze