Czy 31 października jest wolny od szkoły? Jak wypadają lekcje i zajęcia 31.10.2019

2019-10-22 14:41 A.D.
jesień
Autor: East News/ ARKADIUSZ ZIOLEK

31 października to dzień poprzedzający Wszystkich Świętych. Dawniej obchodzono wtedy Dziady, a obecnie dzień ten związany jest z Halloween. Również w Polsce z tej okazji organizowane są liczne imprezy i obchody, a dzieciaki nie mogą już doczekać się przygotowanych przebrań. Czy 31 października jest wolny od szkoły? Sprawdźcie na ESKA.pl!

Czy 31 października jest wolny od szkoły? To pytanie zadaje sobie wielu uczniów, którzy już czekają na nadchodzące święto. Dla wielu z nich to możliwość wyjazdu i spotkania z dawno niewidzianą rodziną. To również czas zadumy i wspomnień, choć z pewnością wielu cieszy się również na obchody Halloween 31 października. Na dojazd do rodzinnych miejscowości potrzeba jednak czasu. Czy 31 października jest dniem wolnym od szkoły? Jak odbywają się zajęcia na uczelniach? 

Czy 31 października jest wolny od szkoły?

31 października w 2019 roku przypada w czwartek. Oznacza to, że dzień poprzedzał będzie długi weekend. Nie jest jednak wolny od zajęć lekcyjnych. Mogą być one jednak skrócone. Nauczyciele zdają sobie również sprawę, że wielu uczniów nie pojawi się tego dnia na zajęciach. W przypadku uczelni wyższych obowiązywać będą zazwyczaj godziny dziekańskie lub rektorskie. 

Najnowsze