Czy 14 października 2020 idziemy do szkoły? Dzień Nauczyciela wolny od lekcji?

2020-10-14 8:48 Rafał Wróblewski
Czy 14 października 2020 idziemy do szkoły? Dzień Nauczyciela wolny od lekcji?
Autor: Anna Golaszewska/East News Czy 14 października 2020 idziemy do szkoły? Dzień Nauczyciela wolny od lekcji?

Dzień Nauczyciela wolny od lekcji? Czy 14 października lekcje w szkole odbywają się normalnie? Jeśli szukacie odpowiedzi na te dwa podstawowe pytania, to dobrze trafiliście. Podrzucamy je na ESKA.pl.

Czy 14 października 2020 idziemy do szkoły? Dzień Nauczyciela wolny od lekcji? Te dwa pytania zadają sobie uczniowie i mają nadzieję, że 14 października jest wolny od szkoły. Jeśli jest wolne 14.10.2020, to będzie to dodatkowy czas w środku tygodnia na odpoczynek, naładowanie akumulatorów lub spokojniejsze nadrobienie zaległości. Dzień Edukacji Narodowej 14 października, co roku, obchodzony jest w każdej publicznej placówce. Tego też dnia najlepsi nauczyciele w kraju są doceniani specjalnymi odznaczeniami. Co roku, szef resortu edukacji nagradza pedagogów złotymi, srebrnymi i brązowymi Krzyżami Zasługi. Dodatkowo odznaczenia wręcza kurator, władze samorządowe, a także dyrektor szkoły. 14 października uczniowie mogą podziękować za wsparcie w codziennych trudach nauczania. Dzień nauczyciela w Polsce celebrowany jest przez oświatę od 1982 roku.

Czy 14 października 2020 idziemy do szkoły? 

Uczniowie nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczęli 1 września. Każdy z niecierpliwością czekał na 14 października, kiedy to pierwsze teoretycznie wolne od zajęć szkolnych. Odbywają się wtedy apele, spotkania z dyrektorami i pozostałymi pracownikami placówki. Nie jest to jednak wolne od szkoły. Nauczyciele zobowiązani są do normalnego sprawdzenia listy obecności. Często jednak jest tak, że nauczyciele już po godzinie 13:00 wypuszczają swoich uczniów. Dlatego warto wybrać się do placówki na kilka godzin, by nie mieć później nieusprawiedliwionej nieobecności. 

Jesień 2020 - hity, które rozgrzeją w najbardziej kapryśny dzień! [WIDEO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze