Członkowie Ekipy Friza wydali MOCNE oświadczenie. Fani nie zostawili na nich suchej nitki

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News Członkowie Ekipy Friza wydali MOCNE oświadczenie. Fani nie zostawili na nich suchej nitki

Członkowie Ekipy Friza wydali MOCNE oświadczenie. Fani nie zostawili na nich suchej nitki

2022-10-04 10:04

Oficjalne oświadczenie, które opublikowali członkowie Ekipy Friza wywołało spore emocje! Internauci momentalnie zareagowali na pismo i nie zostawili suchej nitki na poszczególnych Youtuberach. O co dokładnie chodzi? Co napisali Murcix, Patec, Krzychu, Tromba i Marcysia? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Murcix z Ekipy Friza - oświadczenie

Murcix z Ekipy Friza znalazła się w ogniu krytyki po tym, gdy opublikowała oświadczenie związane z dramą, jeśli chodzi o umowy zawarte z Ekipa Holding. Pismo opublikowali również inni twórcy, Patec, Mini Majk, Tromba, Marcysia i Poczciwy Krzychu, jednak to właśnie Marcie Błoch dostało się najbardziej. O co dokładnie chodzi? Niedawno pojawiła się informacja, że członkowie Ekipy chcą rozwiązania umów. Wówczas spółka wyraziła swoje stanowisko uznając iż nie ma takiej opcji traktując jednocześnie umowy długoterminowe twórców jako obowiązujące. Stwierdzono również, że przychody z działalności influencerskiej sześcioro twórców, którzy weszli w spór są marginalne dla EKIPA Holding, co szczególnie nie spodobało się Youtuberom składającym pismo. W oświadczeniu widnieje bowiem zarzut: Słowa Łukasza Wojtycy, określające nas jako marginalną dla biznesu część Ekipy, dowodzą stosunku i charakteru naszej dotychczasowej współpracy i relacji.

Ile Friz ma pieniędzy za filmy Genzie? Przybliżona kwota powala na kolana!

Wersow kiedyś i dziś

Murcix z Ekipy Friza - oświadczenie

Ekipa Friza niespodziewanie zakończyła wspólne nagrywanie, a my już w kwietniu 2022 przewidzieliśmy, że tak się właśnie stanie. Głównym powodem była zaplanowana na sierpień przeprowadzka, która sprawiłaby, że ekipowicze widywaliby się rzadziej. Nie spodziewaliśmy się jednak, tak jak fani Ekipy Friza, że budowany latami projekt nagle się zawali. Tym bardziej, że wszyscy podziwiali atmosferę, w jakiej twórcy nagrywali filmy. Była radość, zadowolenie, a przede wszystkim brak oznak, że wewnątrz projektu coś jest nie tak. Ostatnio dużo mówiło się o tym, iż Mini Majk porzucił kontakt z Frizem. Krzyżanowski stwierdził też, że to nie on szukał Friza, tylko odwrotnie. Większe emocje wywołała jednak kłótnia wieloletnich przyjaciół. Razem zbierali Pokemony w 2016 roku i tworzyli Ekipę od samego początku. Wyszło na jaw, że Tromba pokłócił się z Frizem o pieniądze, ale był to tylko jeden z powodów. Drama nabrała jednak tak szaleńczego tempa, że dwie strony konfliktu komunikują się ze sobą drogą publiczną, wystosowując w swoim kierunku oficjalne oświadczenia. Po piśmie od Ekipa Holding mamy teraz pismo, pod którym podpisują się: Murcix, Patec, Krzychu, Mini Majk i Marcysia i Tromba. Skierowane ono jest do widzów.

W związku z informacją opublikowaną przez Ekipa Holding SA pragniemy poinformować, że pozostajemy przy naszym stanowisku. Nie uznajemy reprezentacji EKIPA Holding SA ani podmiotów powiązanych z tą spółką. Mimo podejmowanych prób polubownego rozwiązania spornych kwestii, napotkaliśmy na opór władz spółki. Wypowiedzenie umów jest konsekwencją nie przyjęcia propozycji porozumienia, jaką złożyliśmy zarządowi spółki. Jasno wyraziliśmy chęć dokończenia wszystkich komercyjnych projektów (o ile występowały) i profesjonalne wypełnienie naszych obowiązków względem podmiotów trzecich. Nie przywykliśmy do prowadzenia sporów publicznie. Cały czas wierzymy, że istnieje bezkonfliktowe rozwiązanie obecnej sytuacji.

Słowa Łukasza Wojtycy, określające nas jako marginalną dla biznesu częśc Ekipy, dowodzą stosunku i charakteru naszej dotychczasowej współpracy i relacji.W przypadku nierozwiązania konfliktu w formie mediacji, jesteśmy gotowi chronić naszych interesów.

Przez lata pracowaliśmy na wspólny sukces, nagrywaliśmy content na kanał Karola, wykładaliśmy prywatne środki na wynajem domów. Tak powstała EKIPA, jeszcze nie jako spółka akcyjna, nie tylko jako brand marketingowy, a grupa ludzi, która wierzyła, że może zrobić coś inaczej. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, stworzyliśmy markę, której produkty sygnowane jej logotypem dosłownie, znikały z półek. Markę, kóra dla wielu młodych ludzi była i jest częścią dorastania.

Wydawało nam się, że jesteśmy grupą przyjaciół. W miarę rosnącego sukcesu, czuliśmy jednak coraz większy dyskomfort. Relacje przestały być priorytetem. Atmosfera ulegała stopniowemu pogorszeniu. Sygnalizowaliśmy nasze spostrzeżenia, próbowaliśmy naprawić sytuację, rozmawiać, niestety bez rezultatów.

My także uwierzyliśmy w tę przyjaźń.

Patec, Tromba, Murcix, Marcysia, Mini Majk, Krzychu.

- brzmi cała treść oświadczenia. Skierowane jest ono do fanów, którzy w związku z tym postanowili wyrazić swoje zdanie na Twitterze. Internauci odpowiadają, że normalną sprawą jest płacenie za mieszkanie, w którym się funkcjonuje. Zarzucili również, że Murcix i Marcysia pośmiewywały się z Wersow. Mieli również nadzieję, że Poczciwy Krzychu nie wyda oświadczenia i ma dystans do całej dramy. 

Murcix z Ekipy Friza dołączyła do projektu w 2020 roku. Była jedną z najbardziej ulubionych uczestniczek projektu. Nagrywała wspólnie z Ekipowiczami, a jednocześnie tworzyła solowy kontent, który cieszył się ogromną popularnością. Kiedyś miała ponad 1,5 miliona, 800, 600, czy 500 tysięcy wyświetleń. Obecnie jej filmy rzadko kiedy przekraczają 200 tysięcy odsłon. Ma to zapewne związek z dramą, jaka powstała w Ekipie Friza.

Listen to "Drogowskazy: jak zmienić pracę?" on Spreaker.