Czeka nas zmiana pogody! Temperatura spadnie, możliwy śnieg

2022-03-24 13:37
Śnieg wiosną
Autor: Pixabay

Wiosna przyszła na dobre? Nadzieję na to mają wszyscy mieszkańcy Polski. Synoptycy ostrzegają jednak, żeby nie cieszyć się na zapas, bo pogoda może się jeszcze zmienić. Załamanie wiosennej aury spodziewane jest już na początku tygodnia. Temperatura spadnie, a gdzieniegdzie może nawet sypnąć śniegiem.

Pogoda na wiosnę 2022 może okazać się rozczarowaniem? Ostatnie dni tchnęły nadzieję w serca wszystkich, którzy z utęsknieniem wyczekiwali nadejścia wiosny. Tegoroczna zima mocno dała się we znaki. Zamiast śniegu, przez większość czasu mieliśmy do czynienia z porywistymi wiatrami, burzami i odczuwalnymi w nocy mrozami. Wraz z pierwszym dniem nowej pory roku w Polsce zrobiło się znacznie cieplej. Środa 23 marca była nawet najcieplejszym dniem w całym roku. Na termometrach odnotowano 20 stopni Celsjusza. Jak jednak mówi znane porzekadło - w marcu jak w garncu. Najnowsze prognozy mówią, że po chwilowym ociepleniu czeka nas obniżenie temperatury. Synoptycy zapowiadają, że przyszły tydzień przywita nas odczuwalnym ochłodzeniem. Eksperci sugerują nawet, że gdzieniegdzie może sypnąć śniegiem!

Sonda
Jesteś już gotowy/a na wiosnę?

Wiosna 2022 - ochłodzenie i śnieg

Przyszły tydzień przyniesie spore rozczarowanie, jeśli chodzi o pogodę. Najnowsze prognozy mówią o tym, że czeka nas dość silny spadek temperatury. Dokładna skala ochłodzenia nie jest jeszcze znana, jednak według wstępnych analiz temperatura maksymalna wyniesienie zaledwie 10 stopni. Nocami ponownie odczujemy kilkustopniowy mróz. Niewykluczone, że przez Polskę przejdą opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu.

ESKA XD #045 - FIT PRANK, ECO DRIVING, FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA, MICHNIEWICZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze