Lato w marcu?! Tak ciepło w tym roku jeszcze nie było!

2022-03-23 12:18
Wypoczynek wiosną
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Pierwszy dzień wiosny przyniósł wyczekiwane zmiany w pogodzie. Wszystko wskazuje na to, że zima odeszła na dobre i czekają nas już tylko pogodne dni. Jak zapowiadają synoptycy, lada moment w Polsce zaobserwujemy nawet 20 stopni na plusie. To zdecydowanie najwyższa temperatura od samego początku 2022 roku. Lato w marcu to nie żart?

Pogoda na wiosnę 2022 z pewnością ucieszyła wiele osób. Po nieprzyjemnej i obfitującej w liczne anomalie pogodowe zimie przyszedł czas na tak bardzo wyczekiwane przez wszystkich ocieplenie. Wystarczy wspomnieć chociażby o ostatnich tygodniach, kiedy zamiast typowego dla tej pory roku śniegu, mieliśmy do czynienia z bardzo porywistym wiatrem, a także burzami. Nocami odczuwalny był nawet dwucyfrowy mróz. Wiele wskazuje na to, że przed nami poprawa pogody. Pierwszy dzień wiosny przyniósł słońce i najwyższe w tym roku temperatury. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że dzięki układowi wysokiego ciśnienia wskaźniki na termometrach pokażą jeszcze więcej stopni. W niektórych rejonach w Polsce odnotujemy nawet 20 stopni na plusie! Synoptycy zwracają jednak uwagę na to, że o ile w ciągu dnia będziemy mogli rozkoszować się wiosenną aurą, tak poranki i wieczory mogą być mroźne. Sprawdźcie, jak kształtuje się pogoda na najbliższe dni.

Sonda
Czy czekasz na upalne lato?

Lato w Polsce - pogoda na marzec

Pisanie o lecie w marcu to spore nadużycie, jednak faktycznie temperatury, z jakimi będziemy mieć do czynienia, są najwyższe od miesięcy. Jak podają synoptycy, w środę 23.03 można spodziewać się nawet 20 stopni w ciągu dnia, na co wpływ ma wyż Peter. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, a według prognoz ekspertów fala ciepła obejmie całą zachodnią i środkową Europę. Środa będzie najcieplejszym dniem w tygodniu. W kolejnych dniach prognozowane są temperatury maksymalne na poziomie 16/17 stopni. Warto korzystać, bo przyszły tydzień może przynieść ochłodzenie.

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze