Lenny Kravitz

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mark Seliger

Festiwale 2024

Colours of Ostrava 2024. Światowej klasy artyści podczas czterech lipcowych dni festiwalu! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

2024-06-13 9:17

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z legendarnym Lenny'm Kravitzem na czele! To czeski festiwal Colors of Ostrava.

Colours of Ostrava 2024 - program

Colours of Ostrava po raz kolejny prezentuje line-up pełen gwiazd, muzyki z całego świata i bogaty program artystyczny. Podczas tegorocznej edycji wystąpią współcześni buntownicy popu Sam Smith, amerykańscy rockmani Queens of the Stone Age i ponadczasowa legenda rocka Lenny Kravitz. Inne potwierdzone gwiazdy to piosenkarz i producent James Blake, weteran muzyki elektronicznej Sean Paul, diva nordyckiego popu Zara Larsson, wielogatunkowe trio Khruangbin z Teksasu, eteryczna Bat for Lashes,  czy bezkompromisowy gitarzysta bluesowy Gary Clark Jr. Na festiwal po 18 latach powraca legenda nowojorskiego punka Gogol Bordello, potwierdzono także afrobeatowy zespół Bixiga 70 z Brazylii i galicyjską diwę Mercedes Peón. Raper Genesis Owusu przyjedzie z Australii, duet Kwiat Jabłoni z Polski, piosenkarz i autor tekstów o surowym głosie Murdo Mitchell z Glasgow również wystąpi podczas Colours. Inne potwierdzone zespoły to multiinstrumentalista Dennis Lloyd, japoński mnich Yogetsu Akasaka czy holenderski gwiazdorski zespół Son Mieux.

Męskie Granie Orkiestra 2024: kulisy powstania "Wolnych duchów"

Colours of Ostrava oferuje także starannie wyselekcjonowaną muzykę elektroniczną. W tym roku fani będą mogli bawić się zarówno podczas niesamowitej fuzji rytmów techno, trance i rytmów progresywnych, jaką prezentuje Miss Monique, jak i przy sugestywnych melodiach NTO. Po dwóch dekadach zdobywania popularności na scenie Infected Mushroom zapracowali sobie na reputację przełomowej legendy elektronicznej muzyki tanecznej, a ich występ na żywo będzie jedną z głównych atrakcji festiwalu. Fani elektronicznych rytmów mogą również spodziewać się kolektywu The Caracal Project i niemieckiego techno tria Klangphonics.

„W tym roku po raz kolejny prezentujemy selekcję tego, co najlepsze w muzyce światowej, która wykracza poza mainstream i doskonale uzupełnia naszych headlinerów. Naszym zadaniem jak zawsze jest usatysfakcjonowanie zarówno fanów pop-rocka, jak i tych, którzy lubią muzykę alternatywną. Naszym celem jest rozbudzenie emocji wśród uczestników i zainspirowanie ich do odkrywania nowej muzyki i nowych idei” – powiedziała dyrektor artystyczna festiwalu Zlata Holušová.

Dyskusje i prelekcje w ramach forum Meltingpot

Meltingpot, będący integralną częścią Colours of Ostrava, przyciąga głodną wiedzy publiczność, która oprócz cieszenia się muzyką pragnie poznawać nowe trendy i idee. Gwiazdami tegorocznego programu są popularny biolog Merlin Sheldrake, ekspert ds. oddechu Patrick McKeown, pisarz Irvine Welsh, biolog i pisarz Rupert Sheldrake, psychiatra i psychoterapeuta Jiří Horáček oraz profesor psychologii i ekonomii behawioralnej Dan Ariely. W ramach forum pojawi się scena Luxor, na której będą gościć współcześni pisarze wraz z innymi prelegentami, a każdego wieczoru zamieni się ona w Stage Evropa 2 z występami DJ-ów i pokazami barmańskimi.

Miejsce, otoczenie, sceny

Festiwal odbywa się na terenie wyjątkowej dzielnicy przemysłowej Dolní Vítkovice w Ostrawie. Industraialny teren zapewnia niepowtarzalną atmosferę i wysokiej jakości zaplecze festiwalowe z ośmioma plenerowymi scenami muzycznymi i licznymi scenami krytymi. O jakości festiwalu świadczy nie tylko program, ale także międzynarodowe nagrody. Brytyjski dziennik The Guardian umieścił Colors of Ostrava wśród 35 najlepszych festiwali muzycznych w Europie, a blog podróżniczy hiszpańskiego dziennika El País wymienił Colors of Ostrava jako jeden z sześciu powodów, dla których warto odwiedzić Czechy w celach kulturalnych.

Festiwal oferuje wyjątkowe industrialne piękno połączone z ekscytującymi doświadczeniami, nie wspominając o przestrzeniach zewnętrznych z dużą ilością terenów trawiastych i drzew – idealnych na letni relaks – a także mnóstwem zadaszonych scen, dużych i małych. Jedną z najbardziej wyjątkowych scen jest Vítkovice Gong Stage. Widownia na 1500 miejsc w budynku dawnej gazowni oferuje ciekawy program przedstawień teatralnych i wyjątkowych koncertów. Na wszystkie występy obowiązuje rezerwacja miejsc ze względu na ograniczoną liczbę miejsc siedzących.

Colours of Ostrava

i

Autor: Materiały prasowe

Bogatych wrażeń kulinarnych można spodziewać się w festiwalowej strefie gastronomicznej. W ofercie piw znajdują się propozycje zarówno z lokalnych minibrowarów, jak i znanych marek. Strefa gastronomiczna obejmuje różnorodne kuchnie, zaspokajające różne gusta i preferencje dietetyczne, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Colors of Ostrava stawia na dostępność dla wszystkich. Inicjatywa Bez barier adresowana jest do dzieci i dorosłych z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Cały obiekt jest przystosowany dla osób poruszających się na wózkac, a dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej wydzielono specjalny camping wyposażony w urządzenia sanitarne. Festiwal oferuje specjalne ceny wstępu dla osób z niepełnosprawnościami oraz towarzyszących im asystentów, którzy wchodzą bezpłatnie. Festiwal zapewnia także bezpłatny wstęp w sobotę dla seniorów powyżej 65. roku życia.

Bilety czterodniowe w niższej cenie są dostępne w sprzedaży do tylko do 14 czerwca.

21. edycja festiwalu Colours of Ostrava odbędzie się w dniach 17-20 lipca 2024 na terenie kompleksu Dolní Vítkovice w czeskiej Ostrawie (20 km od polskiej granicy).