Cleo przenosi słuchacza do świata, w którym nie ma ograniczeń! SuperNOVA online

2020-09-19 11:26 Rafał Wróblewski
Cleo przenosi słuchacza do świata, w którym nie ma ograniczeń! SuperNOVA online
Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Cleo przenosi słuchacza do świata, w którym nie ma ograniczeń! SuperNOVA online

18 września pojawiła się nowa, wyczekiwana płyta Cleo - superNOVA. Na krążek trafiły m.in. potrójnie platynowe single Łowcy gwiazd i Za krokiem krok oraz duety z Soblem, Mesajah i B.R.O.

superNOVA to trzeci muzyczny album Cleo. Płyta przenosi słuchacza do świata, w którym nie ma ograniczeń dla brzmień i barw. Cleo odważnie sięga po nowoczesne światowe rozwiązania, jednocześnie pielęgnując sznyt swoich tanecznych przebojów. Twórczyni postarała się, aby jej muzyczna galaktyka była barwna i charakterystyczna. Cleo zwinnie przeskakuje od syntetycznych brzmień rodem z lat 80., poprzez taneczne housowe produkcje, aż po mięsiste trapowe bity, pokazując przy tym wszechstronność i ogromne możliwości twórczego warsztatu.

Viki Gabor śpiewa ESKOWE hity i premierowo piosenkę Afera! [ESKA HIT CHALLENGE]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Cleo - płyta SuperNOVA

Dzień przed oficjalną premierą płyty, Cleo świętowała w Hotelu Marriott w Warszawie w gronie najbliższych przyjaciół i współpracowników. Na imprezie, której partnerem był TIDAL Polska, pojawili się m.in. AniKa Dąbrowska, Dawid Kwiatkowski, Doda czy Magda Bereda.

Tuż przed premierą płyty Cleo uruchomiła specjalny numer telefonu, pod którym można było nie tylko usłyszeć przedpremierowo fragmenty krążka „superNOVA”, ale również, przy odrobinie szczęścia, mieć okazję do porozmawiania z samą wokalistką!

Cleo - wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka, osobowość telewizyjna – kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube’a i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej. Od samego początku kształtowała wokal w kierunku soulu, gospel, r&b, funku i hip-hopu. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji wielkimi diwami światowej sceny - Arethą Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaką Khan czy Lauryn Hill.

Odkryta przez Donatana, wydała w 2013 roku singiel My Słowianie, który stał się jednym z największych hitów radiowych w Polsce. Został wyświetlony na kanale YouTube ponad 100 mln razy, doczekał się także wielu fanów zagranicą, a to za sprawą Eurowizji - występ Cleo jest uważany za jeden z lepszych i barwniejszych w historii polskiego uczestnictwa w konkursie. Warto dodać, że My Słowianie zajęło pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży cyfrowej utworów za rok 2014.

W listopadzie 2015 ukazała się debiutancka płyta Cleo - Hiper/Chimera nagrana z Donatanem. Krążek ma status potrójnej platynowej płyty. Kolejny album, wydany w 2016 Bastet, jeszcze przed premierą pokrył się złotem, a obecnie szczyci się podwójną platyną. Cleo jest najpopularniejszą polską wokalistką w sieci – w zestawieniu Vevo wyprzedza zarówno gwiazdy rodzimej sceny muzycznej jak Dawid Podsiadło czy Sarsa, ale też międzynarodowe sławy - Lady Gagę, Arianę Grande, Billie Eilish czy Imagine Dragons. Jej media społecznościowe obserwuje ponad półtora miliona fanów, a klipy na YouTube mają łącznie ponad 350 mln wyświetleń.

Najnowsze