Cheugy po polsku. Co to znaczy?

2021-05-26 12:14
młodzież, uczniowie
Autor: pixabay.com

Cheugy to nowe słowo, które pojawiło się w slangu młodzieżowym 2021. Jakie ma znaczenie? Kto i kiedy go używa? Skąd się wzięło? Słowo cheugy ma ciekawą historię i choć wpisując je w tłumacza nie znajdziemy jego znaczenia, to my wiemy co dokładnie oznacza! Najważniejsze ciekawostki o słowie cheugy, znajdziecie poniżej.

Cheugy - co to znaczy? Jak tłumaczyć to słowo w języku polskim? Młodzieżowy slang 2021 jest bogatszy o jedno nowe słowo. Mowa o wyrażeniu cheugy, które choć zostało stworzone w 2013 roku, dopiero na wiosnę 2021 zyskało na popularności na TikToku. Co oznacza słowo cheugy? Otóż jest określenie czegoś niemodnego, robienie na siłę, czegoś przestarzałego i kiczowatego, a wymawia się je czugi. Słowo używane jest w głównej mierze przez pokolenie Z, czyli młode osoby urodzone po 1996 roku, które nie wyobrażają sobie życia bez internetu i smartfonów. Pokolenie Z określa słowem cheugy milenialsów, czyli osoby urodzone między rokiem 1980 a 1996. Cheugy to ich dzieciństwo, czyli bajki Disneya, kultowy serial Przyjaciele, film Harry Potter, czy nawet motywacyjne cytaty na ścianach, czy też noszenie krawata pod kolor sukienki. Przykładów jest oczywiście o wiele więcej, a dużo takich treści można znaleźć na TikToku. Niestety niektórzy uważają nowe słowo za obraźliwe, jednak znajdą się też tacy, co uważają, że nie ma w tym nic obraźliwego, tylko po prostu coś jest już niemodne.

TikTok - hity 2021. Te piosenki podbiły muzyczną aplikację!

Cheugy - skąd się wzięło?

Skąd wzięło się słowo cheugy? Otóż wyrażenie zostało stworzone w 2013 roku, jednak jego popularność znacznie wzrosła wiosną 2021 roku na TikToku. Użyła go 24-letnia Hallie Cain, która na co dzień jest copywriterką w Los Angeles. Cheugy to określenie rzeczy niemodnych oraz robienie czegoś na siłę, staranie się w kontekście milenialsów. Czy jest obraźliwe? Każdy interpretuje to na swój sposób i co ciekawe, jest to odpowiednik do popularnego słowa boomer, które również gości w młodzieżowym slangu. Moda zmienia się bardzo szybko, nie tylko jeśli chodzi o kroje i fasony ubrań, ale także o słowa. Z pewnością w 2021 roku, w słowniku młodzieży pojawią się inne wyrażenia, które zszokują pokolenie milenialsów i nie tylko.

Slang młodzieżowy 2021 - znasz nowe słowa ze słownika nastolatków?

Pytanie 1 z 9
Instrybutor to tak naprawdę:

Polecany artykuł:

Cheugy po polsku. Co to znaczy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze