młodzież, uczniowie

i

Autor: pixabay.com

Cheugy po polsku. Co to znaczy?

2021-05-26 12:14

Cheugy to nowe słowo, które pojawiło się w slangu młodzieżowym 2021. Jakie ma znaczenie? Kto i kiedy go używa? Skąd się wzięło? Słowo cheugy ma ciekawą historię i choć wpisując je w tłumacza nie znajdziemy jego znaczenia, to my wiemy co dokładnie oznacza! Najważniejsze ciekawostki o słowie cheugy, znajdziecie poniżej.

Cheugy - co to znaczy? Jak tłumaczyć to słowo w języku polskim? Młodzieżowy slang 2021 jest bogatszy o jedno nowe słowo. Mowa o wyrażeniu cheugy, które choć zostało stworzone w 2013 roku, dopiero na wiosnę 2021 zyskało na popularności na TikToku. Co oznacza słowo cheugy? Otóż jest określenie czegoś niemodnego, robienie na siłę, czegoś przestarzałego i kiczowatego, a wymawia się je czugi. Słowo używane jest w głównej mierze przez pokolenie Z, czyli młode osoby urodzone po 1996 roku, które nie wyobrażają sobie życia bez internetu i smartfonów. Pokolenie Z określa słowem cheugy milenialsów, czyli osoby urodzone między rokiem 1980 a 1996. Cheugy to ich dzieciństwo, czyli bajki Disneya, kultowy serial Przyjaciele, film Harry Potter, czy nawet motywacyjne cytaty na ścianach, czy też noszenie krawata pod kolor sukienki. Przykładów jest oczywiście o wiele więcej, a dużo takich treści można znaleźć na TikToku. Niestety niektórzy uważają nowe słowo za obraźliwe, jednak znajdą się też tacy, co uważają, że nie ma w tym nic obraźliwego, tylko po prostu coś jest już niemodne.

TikTok - hity 2021. Te piosenki podbiły muzyczną aplikację!

Cheugy - skąd się wzięło?

Skąd wzięło się słowo cheugy? Otóż wyrażenie zostało stworzone w 2013 roku, jednak jego popularność znacznie wzrosła wiosną 2021 roku na TikToku. Użyła go 24-letnia Hallie Cain, która na co dzień jest copywriterką w Los Angeles. Cheugy to określenie rzeczy niemodnych oraz robienie czegoś na siłę, staranie się w kontekście milenialsów. Czy jest obraźliwe? Każdy interpretuje to na swój sposób i co ciekawe, jest to odpowiednik do popularnego słowa boomer, które również gości w młodzieżowym slangu. Moda zmienia się bardzo szybko, nie tylko jeśli chodzi o kroje i fasony ubrań, ale także o słowa. Z pewnością w 2021 roku, w słowniku młodzieży pojawią się inne wyrażenia, które zszokują pokolenie milenialsów i nie tylko.

Slang młodzieżowy 2021 - znasz nowe słowa ze słownika nastolatków?

Pytanie 1 z 9
Instrybutor to tak naprawdę:

Polecany artykuł:

Cheugy po polsku. Co to znaczy?