Upały w Polsce, lato

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Najdłuższy dzień w roku 2022 - ile trwa? O której wschód i zachód słońca?

2022-06-21 8:26

Za oknem lato w pełni. Na pierwszy dzień astronomicznego lata trzeba jednak jeszcze chwilę zaczekać. Kiedy nastąpi przesilenie letnie, a tym samym będziemy mogli mówić o najdłuższym dniu w całym 2022 roku? Godzina wschodu i zachodu słońca jest już znana! Na ten dzień lepiej zaplanować sobie liczne atrakcje, żeby nie stracić ani sekundy!

Ile trwa najdłuższy dzień w roku 2022? Tej informacji poszukują internauci w całej Polsce. Chociaż można odnieść, że lato już do nas dotarło, bo synoptycy zapowiadają prawdziwe upały w ten weekend, na astronomiczny start tak bardzo uwielbianej przez miliony osób pory roku trzeba jeszcze zaczekać kilka dni. Przesilenie letnie może mieć co roku inną datę. Kiedy wypada w 2022? Dokładna data wschodu i zachodu słońca jest już znana, a my podrzucamy ją w jednym miejscu! I chociaż tego dnia, jak wynika z publikowanych prognoz pogody, nie ma co liczyć na upały, bo wskaźniki na termometrach wskażą maksymalnie 27 stopni, to i tak warto dobrze rozplanować ten dzień. W końcu to najdłuższy dzień w 2022 roku!

Wakacje 2022 - ile trwają i kiedy się zaczynają?

Sonda
Jakie masz plany na lato 2022?

Najdłuższy dzień w roku 2022 - wschód i zachód słońca

Ile będzie trwał najdłuższy dzień w 2022 roku? Jak podają specjaliści, najdłuższy dzień w roku 2022 będzie trwał dokładnie 16 godzin i 46 minut, czyli o 9 godzin i 4 minuty więcej w porównaniu do najkrótszego dnia. Tak bardzo wyczekiwany przez wszystkich początek astronomicznego lata wypada we wtorek, 21 czerwca. Już o godzinie 04:14 możemy spodziewać się wschodu słońca, natomiast zachodu o 21:00. 

Bryska przerwała nasz wywiad z Michałem Szczygłem! Dlaczego nie ma go w Google?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE