Boże Narodzenie 2022 - wolne od pracy i szkoły. Ile jest wolnego w święta?

2022-12-08 11:01
święta
Autor: pexels/Elina Fairytale

Przerwa świąteczna 2022 to moment, w którym możemy odpocząć, naładować baterie i spędzić magiczny czas z rodziną. W tym roku jednak nie będzie ona zbyt długa. Sprawdźcie, kiedy przypadają dni wolne w grudniu 2022.

Wolne od pracy i szkoły w grudniu 2022 to niezwykle wyczekiwany czas, podczas którego możemy przygotować się do świąt Bożego Narodzenia oraz odpocząć od codziennych obowiązków. Zimowa przerwa świąteczna 2022/23 to idealna okazja, by wynagrodzić sobie kilka tygodni intensywnej pracy. Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje kalendarz roku szkolnego z dużym wyprzedzeniem, dlatego to, kiedy jest wolne w Święta Bożego Narodzenia 2022 nie jest żadną tajemnicą. O ile uczniowie będą mogli cieszyć się długim odpoczynkiem, o tyle ci, którzy na co dzień chodzą do pracy, nie mają już tyle szczęścia. Niestety w tym roku wolne oraz święta Bożego Narodzenia wypadają bardzo niefortunnie, przez co wiele osób może być rozczarowanych.

Zima 2022 - stylizacje i modne kolory. Te zimowe trendy będą królowały!

Najbardziej ODJECHANE prezenty pod choinkę dla GEEKÓW | ESKA XD - Mobmania #63

Boże Narodzenie 2022 - wolne od szkoły

Przerwa świąteczna 2022/23 rozpoczyna się w piątek, 23 grudnia. Uczniowie w 2022 roku będą mieli w tym czasie dziesięć dni wolnego (łącznie z weekendami). Powrót do szkoły zaplanowano na 2 stycznie 2023 roku. Jednak kilka dni później, bo 6 stycznia, przypada kolejne wolne. Tego dnia obchodzimy Święto Trzech Króli.

Kiedy zdalne nauczanie 2022/23? Przez mróz dzieci siedzą w szkole w kurtkach

Boże Narodzenie 2022 - wolne od pracy

Niestety, tegoroczne święta nie są zbyt korzystnie dla pracowników, którzy liczyli na odrobinę odpoczynku. W związku z tym, że Boże Narodzenie oraz Nowy Rok przypadają w niedziele, pracownicy nie mogą liczyć na dłuższe wolne. Jedyny dzień ustawowo wolny od pracy będzie w drugi dzień świąt, czyli 26 grudnia, w poniedziałek. Warto również pamiętać o tym, że zgodnie z prawem, jeśli święto obchodzimy w sobotę, należy się nam dodatkowy dzień wolny od pracy. Jednak jeśli święto wypada w niedzielę, nie otrzymamy dodatkowego wolnego.

  • 24.12.2022 sobota – Wigilia - nie jest dniem wolnym od pracy
  • 25.12.2022 niedziela – Boże Narodzenie
  • 26.12.2022 poniedziałek – Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia
  • 31.12.2022 sobota – Sylwester - nie jest dniem wolnym od pracy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze