Kiedy zdalne nauczanie 2022/23? Przez mróz dzieci siedzą w szkole w kurtkach

2022-11-23 16:09
Nauka zdalna 2022 wróci z powodu mrozu w szkołach? Dyrektorzy mają podstawę!
Autor: Anna Golaszewska/East News

Silna zima oraz galopujące ceny węgla i gazu sprawiają, że powrót do nauki online staje się coraz bardziej realny. Choć taka forma edukacji wywołuje sporo kontrowersji, to powrót do nauka zdalna jest coraz bardziej prawdopodobna. Zimno w szkołach sprawia, że dzieci siedzą podczas lekcji w kurtkach.

Kiedy zdalne nauczanie 2022/23? Czy będą lekcje online? Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o zdalne nauczanie 2022/23? Te pytania zadają sobie nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice. Zima coraz bardziej daje o sobie znać, a niskie temperatury powietrza sprawiają, że nawet w pomieszczeniach robi się coraz chłodniej. Ceny energii ciągle rosną i wielu obawia się, że z powodu problemów z ogrzewaniem do szkół wróci nauczanie zdalne. Choć nauka online 2022/23 stanowi dla niektórych spore wyzwanie, to powrót do tej formy zajęć wydaje się coraz bardziej realny. Dyrektor szkoły, z powodu zbyt niskiej temperatury, może zdecydować o zamknięciu placówki. Jednak jego obowiązkiem jest zorganizowanie uczniom możliwości nauki zdalnej. W niektórych placówkach takie decyzje już zapadły.

Pogoda długoterminowa na grudzień 2022 - czekają nas białe święta! Jaki będzie grudzień?

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62

Nauka zdalna 2022/23

Nauczanie online 2022/23 budzi wiele emocji. Wielu rodziców i uczniów obawia się nauki zdalnej. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji i Nauki, nauka online w 2022 raczej nie zostanie wdrążona. Jednak w 2023 roku wszystko jest możliwe. Wiele zależy m.in. od cen energii, pogody za oknem i temperatury w placówkach.

Zimno w szkołach - dzieci siedzą w kurtkach

W jednej ze szkół w Jastrzębiu Zdroju temperatura spadła poniżej 15 st. C. Dzieci, ze względu na tak niską temperaturę, siedziały na lekcjach w kurtkach. Sytuacja była spowodowana wyłączenie ogrzewania podczas długiego weekendu w okolicy 11 listopada, kiedy szkoła była zamknięta. Wyłączenie ogrzewania było sposobem na szukanie oszczędność w momencie galopujących cen energii.

Próbna matura 2023 - przecieki z matematyki. Jakie będą zadania?

Nauka zdalna 2022/23 - kiedy?

Zgodnie z ustawą opublikowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki placówki będą mogły przejść na tryb zdalny z innych powodów, niż pandemia, na przykład, gdy w klasach będzie zbyt zimno.

Minimalna temperatura w szkole w różnych pomieszczeniach:

  • minimalna temperatura w klasie – 18 st. C.
  • minimalna temperatura w sali gimnastycznej – 18 st. C.
  • minimalna temperatura na korytarzu szkolnym – 16 st. C.
  • minimalna temperatura w szatni i na klatce schodowej – 16 st. C.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze