dante

i

Autor: akg-images / East News

Boska Komedia - Dante Alighieri. Streszczenie lektury AUDIO

2018-11-20 14:49

Boska Komedia może nie mieć przed Tobą tajemnic! Posłuchaj jej streszczenia audio i przygotuj się do klasówki lub matury! 

Lektury szkolne potrafią być zmorą nawet największego miłośnika literatury. Nadmiar obowiązków w czasie roku szkolnego sprawia, że nie znajdujemy wystarczającej ilości czasu na zapoznanie się z każdą obowiązkową pozycją. Z pomocą przychodzą wtedy streszczenia, choć nie jest to oczywiście rozwiązanie na dłuższą metę. Warto jednak skorzystać z nich, kiedy przypominamy sobie książki obowiązkowe na maturę lub klasówkę. Specjalnie dla was na takie okazje przygotowaliśmy streszczenie audio Boskiej Komedii.

Boska Komedia - streszczenie lektury audio

Napisany w latach 1308–1321 poemat Boska Komedia uważany jest za jedno z najważniejszych arcydzieł literatur włoskiej. Dante sięgnął do podstaw chrześcijaństwa i filozoficznej myśli średniowiecznej, by zaprezentować czytelnikom niezwykłe obrazy literackie. Za najważniejszy fragment poematu uznawany jest opis piekła. Streszczenie Boskiej Komedii autorstwa Dantego Alighieri słuchaj online na https://gotoschool.eskago.pl/

Te lektury znają wszyscy. A czy znasz ich autorów?

Pytanie 1 z 10
Kto jest autorem książki "Boska komedia"?