Billie Eilish z historycznym rekordem. Nie udało się to żadnemu z jej rówieśników!

2019-08-20 11:08 MK
Billie Eilish
Autor: Rex Features/East News

Billie Eilish to niewątpliwie największe objawienie muzyczne ostatnich lat. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu stylowi i niebanalnym tekstom, siedemnastoletnia wokalistka stała się idolką nastolatków na świecie i jedną z największych gwiazd przemysłu muzycznego. Nominowanej do wielu muzycznych nagród za swój debiut artystce udało się osiągnąć również w tym roku coś, co na zawsze zapisze ją na kartach historii muzyki. O co chodzi? Sprawdź na ESKA.pl.

Billie Eilish - piosenka Bad Guy jest bezsprzecznie jednym z największych przebojów 2019 roku. I choć piosenkarka części osób była znana już wcześniej, to właśnie ten singiel uczynił z niej prawdziwą gwiazdę. Billie dostrzegli nie tylko pozostali słuchacze muzyki, ale również inni artyści oraz rozgłośnie radiowe na całym świecie. Wszystko to przełożyło się na spektakularny sukces kawałka na listach przebojów. Dzięki niemu, Billie udało się osiągnąć coś, czego żadnemu innemu artyście urodzonemu po 2000 roku.

Billie Eilish - rekord

Lil Nas X oraz jego Old Town Road zostali pokonani na najważniejszej liście przebojów w Stanach Zjednoczonych. Billie Eilish przerwała dominację rapera, docierając na sam szczyt notowania, stając się tym samym pierwszym artystą urodzonym po 2000 roku, któremu udało się to zrobić. Co więcej, gwiazda jest też pierwszą nastolatką od czasów Lorde i jej Royals, która zajęła pierwsze miejsce w notowaniu HOT 100. Przypomnijmy, że Lil Nas X i Billy Ray Cyrus pobili rekord wszech czasów, spędzając na szczycie rankingu aż 19 tygodni.

Najnowsze