Avril Lavigne kiedyś była wielką gwiazdą! Co słychać u twórczyni hitu Girlfriend?

2020-09-29 11:17 Ewelina Kulasza
Avril Lavigne
Autor: Screen z YouTube/Avril Lavigne

Pamiętacie Avril Lavigne i jej wielki hit Girlfriend? To właśnie ona uważana była za wulkan energii, co pokazywała wiele razy nie tylko na swoich koncertach, ale także w teledyskach. Kiedyś o Avril Było naprawdę bardzo głośno, ale co się dziwić - to idolka wielu nastolatek i nie tylko! Jesteście ciekawi co dzisiaj słychać u zagranicznej gwiazdy? Czy dalej nagrywa i koncertuje? Szczegóły zdradzamy wam na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Avril Lavigne - kiedyś i dziś
  2. Avril Lavigne - ciekawostki

Avril Lavigne kiedyś była wielką gwiazdą, a jak jest dzisiaj? Ośmiokrotnie nominowana do nagrody Grammy wokalistka, niedawno obchodziła swoje 36. urodziny - dokładnie 27 września 2020 roku. Piosenkarka, gitarzystka, kompozytorka i autorka tekstów, rozpoczęła swoją karierę w przemyśle muzycznym mając 18 lat. To właśnie wtedy ukazał się jej debiutancki album Let Go, który został niesamowicie odebrany przez publiczność na całym świecie. Kiedy była mniejsza, nigdy nie myślała żeby zaistnieć w branży muzycznej. Interesowała się hokejem i marzyła o tym, aby być policjantką! Wszystko zmieniło się wtedy, gdy Avril zaczęła śpiewać w kościelnym chórze. Potem były lekcje śpiewu, a w wieku 12 lat samodzielnie nauczyła się gry na gitarze. Nagle jej pasją stała się muzyka i w tym kierunku bardzo wspierali ją jej rodzice. Ojciec zrobił jej w piwnicy mini studio, w którym mogła trenować swoje umiejętności wokalne. W wieku czternastu lat Avril Lavigne napisała swoją pierwszą piosenkę Can't Stop Thinking About You, która opowiadała o jej młodzieńczej miłości.

W kolejnych latach Avril Lavigne odnosiła liczne sukcesy. Następnie wyjechała do USA, gdzie zaczęła współpracę z amerykańską wytwórnią płytową, a później było o niej z dnia na dzień coraz głośniej!

Avril Lavigne - kiedyś i dziś

Kiedy w 2002 roku Avril Lavigne wydała swój debiutancki krążek Let Go w branży muzycznej zawrzało! Płytę promował numer Complicated, który odniósł ogromny sukces! Stał się jednym z najlepiej sprzedających się singli kanadyjskich artystów. Potem światło dzienne ujrzała druga płyta, a następnie trzecia, na której królował numer Girlfriend. Co ciekawe, wielkimi hitami oprócz tego kawałka na skalę światową stały się również utwory takie jak Hot oraz When You're Gone. W 2005 roku pojawiły się pierwsze teorie spiskowe na temat śmierci Avril Lavigne. Wiele osób próbowało na siłę udowodnić, że jest to prawda i że wokalistka ma swojego sobowtóra w Melissy Vandella. Informacje okazały się jednak nieprawdziwe, ale o artystce powoli zaczynało robić się coraz ciszej. Jak się okazało wszystko przez boreliozę, na którą zachorowała.

Co dzisiaj robić Avril? Czy dalej nagrywa i koncertuje? Otóż Avril Lavigne nie dość, że jest aktywna w social mediach, to jeszcze nadal śpiewa! W 2019 roku wydała swój szósty album Head Above Water, a niedawno zapowiedziała koncert pełen hitów, który będzie miał miejsce już 24 października tego roku! Kilka miesięcy temu zagraniczna artystka opublikowała również piosenkę We Are Warriors, która miała związek z pandemią.

Avril Lavigne - ciekawostki

  • Artystka ma swoją fundację, która pomaga osobom z boreliozą, poważnymi chorobami lub niepełnosprawnością. Tym samym zapewnia środki profilaktyczne, fundując leczenie i rozwijając badania naukowe. Global Lyme Alliance finansuje badania, oferuje programy uświadamiające i wspiera pacjentów, a także opiekunów
  • Avril ma za sobą dwa małżeństwa. Jej pierwszym mężem był Deryck Whibley, zaś drugim Chada Kroegera, z którym piosenkarka rozstała się w 2015 roku
  • Zagraniczna gwiazda ma kanadyjsko-francuskie pochodzenie. Jej ojciec jest francuzem, jednak Avril tego języka nauczyła się dopiero w wieku 28 lat
  • w 2003 roku jej wizerunek został użyty w grze The Sims: Gwiazda
  • Avril Lavigne zagrała w serialu Sabrina, nastoletnia czarownica, a także w filmie Jazda na maksa
  • Piosenkarka ma swoje trzy zapachy perfum: Black Star, Forbidden Rose i Wild Rose.
Jesień 2020 - hity, które rozgrzeją w najbardziej kapryśny dzień! [WIDEO]
Najnowsze