Blog 27 - co słychać u dziewczyn z zespołu? Tola Szlagowska i Ala Boratyn mocno się zmieniły!

2020-07-29 11:12
Blog 27 - Tola Szlagowska i Ala Boratyn
Autor: PIOTR FOTEK/REPORTER/EastNews Blog 27 - Tola Szlagowska i Ala Boratyn

Pamiętacie piosenki Hey Boy oraz Uh la la la, które śpiewały dziewczyny z zespołu Blog 27? To dopiero były hity! Co słychać u dziewczyn - Toli Szlagowskiej i Ali Boratyn? Czym obecnie się zajmują? Będziecie w szoku, jak wokalistki zmieniły się na przestrzeni lat. Na ESKA.pl zdradzamy wam najważniejsze szczegóły na ich temat.

Zespół Blog 27 królował wiosną w 2005 roku. To właśnie wtedy Tola Szlagowska i Alicja Boratyn wydały swój pierwszy singiel Uh la la la, który był coverem numeru Alexii. Do kawałka dziewczyn powstał również oficjalny teledysk, który cały czas dostępny jest w sieci. Klip jest bardzo taneczny i młodzieżowy. Piosenka Uh la la la stała się ogromnym hitem, podobnie jak kolejny numer zatytułowany Hey Boy, który również ukazał się w 2005 roku. Kawałek ujrzał światło dzienne w dzień trzynastych urodzin Ali i dwunastych Toli. Dziewczyny z Blog 27 urodziły się 27 listopada, tyle że Ala w 1992, a Tola 1993 roku. Kilkanaście lat temu, wokalistkom wróżono nawet międzynarodową karierę. W 2006 roku rozpoczęła się ich intensywna promocja poza granicami naszego kraju. Tola i Ala wyjechały w trasę koncertową po Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii, co ciekawe z niemiecką grupą Tokio Hotel. Tego samego roku na rynku ukazała się ich debiutancka płyta <LOL> oraz nagrano klip do kolejnej piosenki Wid Out Ya.

Zespół Blog 27 otrzymał również sporo nagród i wyróżnień, nawet w Stanach Zjednoczonych, Francji oraz we Włoszech, gdzie koncern Fiata wykorzystał jeden z ich utworów do reklamy swoich samochodów. Dziewczyny zdobyły także nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca i były nominowane, jako Debiut Roku podczas wydarzenia Eska Music Awards oraz Mikrofony Popcornu.

Sonda
Słuchałaś/eś kiedyś dziewczyn z Blog 27?

Blog 27 - jak zmieniła się Tola i Ala?

Jesienią w październiku 2006 roku, Alicja Boratyn poinformowała, że odchodzi z Blog 27 i zaczyna karierę solową. Od momentu, gdy zespół się rozpadł wiele się zmieniło. Tola do 2008 roku współpracowała ze swoim bratem Jankiem Szlagowskim oraz Barrym, Alkiem, Justinem i dwoma tancerkami - Sylwią Dymek i Marią Foryś z You Can Dance. Następnie wokalistka rozpoczęła naukę w muzycznej szkole w USA, a w 2018 roku zaprezentowała swój solowy kawałek Atmosphere. Ponadto można było oglądać ją w roli aktorki, kiedy wcieliła się w Olę z zespołu B27 w serialu 39 i pół. Dziewczyna przeszła ogromną metamorfozę oraz zaczęła skupiać się na bardziej alternatywnych brzmieniach. Natomiast Ala Boratyn po odejściu z Blog 27 zaczęła tworzyć sama. Wydała płytę Higher oraz nagrała piosenki na potrzeby serialu TVN - Majka. W późniejszym czasie w wielu wywiadach przyznała, że po latach miała dosyć popularności, która się za nią ciągnęła. Na początku czerwca 2020 roku światło dzienne ujrzała jednak najnowsza płyta Ali oraz Jakuba Sikory zatytułowana Jutro?. Poniżej możecie zobaczyć, jak teraz wyglądają Tola i Ala, które kiedyś tworzyły kultowy zespół Blog 27.

Ariana Grande kiedyś i dziś
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze