Ariana Grande i Lady Gaga ustanawiają nowe rekordy! Ten duet rozbił bank

2020-06-02 10:35 RW
Ariana Grande i Lady Gaga ustanawiają nowe rekordy! Ten duet rozbił bank
Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Ariana Grande i Lady Gaga ustanawiają nowe rekordy! Ten duet rozbił bank

Ariana Grande i Lady Gaga mają powody do radości! Po premierze hitu Rain On Me, teraz zbierają owoce tej współpracy. Artystki świętują sukces za sukcesem a jednocześnie ustanawiają nowe rekordy. Te wyjątkowe, które sprawiają, że to jeden z najgorętszych hitów tego roku - podrzucamy na ESKA.pl!

Spis treści

 1. Lady Gaga i Ariana Grande - rekordy
 2. Lady Gaga - płyta Chromatica

Rain On Me, to numer, który na początku nieśmiało się rozkręcał. Muzyczni eksperci pisali, że po duecie Lady Gaga i Ariana Grande spodziewali się nieco więcej. Tymczasem hit Rain On Me, który możecie usłyszeć w Radiu ESKA, za sprawą mocnego wsparcia fanów okazał się najlepszym debiutem 2020 roku w Spotify, trafiając od razu na szczyt Global i US Spotify Charts, jak również na miejsce 1. zestawienia iTunes w 29. krajach i na miejsce 1. w Apple Global Chart. Utwór pobił też rekord Spotify w liczbie streamów dla kobiecego duetu. Klip, który ukazał się w piątek wieczorem, ma już ponad 56 mln wyświetleń. Rekordów nie ma końca, jeśli chodzi o gorącą współpracę pomiędzy Lady Gagą a Arianą Grande. 1 czerwca 2020, czyli Dzień Dziecka, to szczęśliwa data dla samych wokalistek. Pojawiło się najnowsze zestawienie listy Billboard - najpopularniejszych hitów w Stanach Zjednoczonych, w którym artystki zadebiutowały na szczycie!

Zobacz: Orange Warsaw Festival 2021 - DATA, MIEJSCE, GWIAZDY. Kiedy i gdzie OWF 2021?

In My Bones w domowej wersji! Ray Dalton z ekskluzywnym występem na ESKA.pl!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Lady Gaga i Ariana Grande - rekordy

Rain On Me to drugi singiel z szóstego albumu studyjnego Lagi Gagi, Chromatica. Utrzymany w klimacie dance, disco i electropopu kawałek opowiada o tym, że trzeba iść cały czas naprzód pomimo trudów, jakie na co dzień nas spotykają. Rain On Me zadebiutowała na szczycie Billboard Hot 100 i tym samym stała się czwartym singlem Ariany Grande na liście najpopularniejszych hitów w Stanach Zjednoczonych. Historycznym sukcesem jest także to, że to pierwsza kobieca współpraca, która zadebiutowała na szczycie listy. Tym samym Ariana Grande stała się pierwszą artystką, której udało się zadebiutować z czterema piosenkami na szczycie.

Jakie rekordy ma na koncie Lady Gaga i Ariana Grande? Jeśli chodzi o listę najpopularniejszych hitów w Stanach Zjednoczonych, to:

 • Lady Gaga dzięki temu, że pojawiła się na szczycie Billboard Hot 100 - jest teraz artystką, która zdobyła szczyt listy w trzech dekadach: 2000, 2010 i 2020. 
 • Rain On Me na szczycie, oznacza, że to pierwsza żeńska współpraca, która zadebiutowała na 1. miejscu listy Billboard Hot 100.
 • Ariana Grande to pierwsza wokalistka w historii zestawienia, która aż cztery razy zadebiutowała na 1. miejscu. 

Lady Gaga - płyta Chromatica

Szósta płyta Lady Gagi, wyczekiwana Chromatica, jest dostępna w serwisach cyfrowych od 29 maja. Wersje fizyczne płyty przez dwa tygodnie od premiery są dostępne wyłącznie w salonach Empik i na Empik.com. Chromatica w dniu premiery zadebiutowała na #1 iTunes w 58 krajach. Na albumie znalazły się duety z Arianą Grande, Eltonem Johnem i zespołem Blackpink. Chromatica w całości została wyprodukowana przez BloodPop® i Lady Gagę.

Lady Gaga - Chromatica - tracklista:

 1. Chromatica I
 2. Alice
 3. Stupid Love
 4. Rain On Me (with Ariana Grande)
 5. Free Woman
 6. Fun Tonight
 7. Chromatica II
 8. 911
 9. Plastic Doll
 10. Sour Candy (with Blackpink)
 11. Enigma
 12. Replay
 13. Chromatica III
 14. Sine From Above (with Elton John)
 15. 1000 Doves
 16. Babylon
Najnowsze