Archiwizacja postów na Instagramie. Co to znaczy i dlaczego warto to robić?

2021-01-13 10:39 Ewelina Kulasza
instagram
Autor: pixabay.com

Każdemu użytkownikowi Instagrama, zdarzy się dodać jakieś zdjęcie, które za kilka dni się znudzi lub jednak nie pasuje do feedu. Czy wiesz do czego służy archiwum Instagrama i dlaczego warto korzystać z tej opcji? Wszystkie ważne kwestie na ten temat, wyjaśniamy w artykule poniżej. Już więcej nie odważysz się klikać opcji usuń.

Archiwum Instagrama to przydatna funkcja, z której powinien skorzystać każdy. Instagram jest jedną z najbardziej popularnych aplikacji na świecie. Tuż obok niej jest oczywiście Facebook, a także muzyczny TikTok. Kolorowa apka ze zdjęciami, mocno się rozwija i widać to gołym okiem. Jej twórcy dbają o swoich użytkowników i chcą, aby korzystało im się z Instagrama w sposób wygodny. Została dodana funkcja InstaStories, która cieszy się ogromnym powodzeniem, a także filtry, gify i wiele innych ciekawych opcji. Jedną z nich jest także archiwizacja zdjęć i relacji. Czy wiesz do czego to służy? Jeśli nie, koniecznie musisz zagłębić się w ten temat! Ta funkcja przyda się nie tylko zwykłemu użytkownikowi, ale także profesjonalnym markom czy też influencerom.

Archiwum na Instagramie pomoże nie tylko zwiększyć zasięgi, ale także może sprawić, że nasze konto zmieni się w osobisty pamiętnik. O co chodzi z archiwizacją postów i relacji? Odpowiadamy pod quizem.

Archiwum Instagrama - co to i do czego służy?

Do czego służy archiwum Instagrama? To właśnie tutaj mogą trafić wasze zdjęcia, które wylądowały na profilu, ale z jakiegoś powodu już wam się nie podobają lub nie chcecie pokazywać ich światu. Zamiast je kasować - co znacznie obniża nasze zasięgi, lepiej użyć opcji zarchiwizuj. Nie dość, że nie stracimy zasięgów, to jeszcze nie pozbędziemy się tych zdjęć na zawsze. Znajdziecie je w archiwum Instagrama, którą znajdziecie w opcjach przy których również są ustawienia. Tam wylądują wasze zarchiwizowane posty i w każdej chwili będziecie mogli je przywrócić. Ponadto znajdują się tam relacje, które kiedyś publikowaliście na swoim stories. Czasem miło jest powspominać stare czasy.

5 trików urodowych z Instagrama! Czy one naprawdę działają?
Najnowsze