Instagram - za co można dostać bana i na ile? Czy można odzyskać konto?

2021-01-31 16:36 Ewelina Kulasza
Instagram
Autor: pixabay.com

Czy na Instagramie można dostać bana? Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko, że zrobisz kilka wykroczeń i niestety aplikacja uniemożliwi ci korzystanie. Za co można dostać bana na Instagramie? Ile trwa taka blokada i co nie można wtedy robić? Czy konto zostaje usunięte i czy mogę je odzyskać?

Spis treści

  1. Instagram - za co można dostać bana i na ile?
  2. Instagram - czy można odzyskać konto?

Instagram - za co można dostać bana i na ile? Czy można odzyskać konto? Te kwestie ciekawią wiele osób. Instagram to jedna z popularniejszych aplikacji, na której można znaleźć dosłownie wszystko. Jej twórcy co chwilę wprowadzają nowe funkcje, po to, by użytkownicy jeszcze chętniej mogli z niej korzystać. Czy wiedziałeś, że twoje konto w kolorowej apce może zostać zbanowane? Wystarczy jeden zły ruch, niezgodny z regulaminem, a twoje konto może zostać zablokowane. Mowa o shadowbanie, który może zaskoczyć użytkownika w najmniej oczekiwanym momencie. Mówiąc w skrócie, blokada na Instagramie, to kara za złamanie regulaminu, co wiąże się z ograniczeniem naszego konta. Jeśli aplikacja nałoży na nas shadowbana mogą spaść nam zasięgi postów, nie będziemy mogli dodawać komentarzy, a nawet nasze zdjęcia nie będą pojawiały się w lupce czy też pod użytymi hashtagami!

Instagram - za co można dostać bana i na ile?

Bana na Instagramie można dostać za wiele rzeczy, dlatego musimy uważać co robimy! Działanie sprzeczne z regulaminem, kupowanie followersów, a także:

  • pisanie spamerskich komentarzy, dużo komentarzy w krótkim czasie - Instagram może uznać nas za tzw. bota
  • masowe lajkowanie zdjęć
  • obserwacja dużej ilości kont, a potem usuwanie ich z listy
  • dodawanie hashtagów nie w poście, tylko w komentarzach
  • przekroczenie ilości hashtagów (można pod jednym zdjęciem dodać max. 30)
  • używanie zbanowanych hashtagów
  • dodawanie ciągle tych samych hashtagów pod zdjęciami
  • inni użytkownicy zgłaszają nasze konto jako spam

Shadowban na Instagramie trwa zazwyczaj do kilku godzin. niekiedy jednak blokada może trwać znacznie dłużej, dlatego trzeba uważać! Aplikacja raczej poinformuje nas o banie, a także czasie trwania w komunikacie, jeśli złamiemy jej regulamin. 

Instagram - czy można odzyskać konto?

Czy można odzyskać konto na Instagramie, kiedy zostanie zablokowane? Spokojnie, zbanowane konto nie oznacza, że konto zostało usunięte. Po minięciu blokady ponownie możemy korzystać z apki. Inaczej wygląda sprawa, kiedy sami usuniemy konto. Wtedy niestety nie da się go odzyskać i musimy założyć nowy profil.

Jak obrabiać zdjęcia na Instagram w ciekawy sposób!
Najnowsze