Jesień

i

Autor: pexels/julie aagaard

Antycyklon Stefan - co to? Kiedy dotrze do Polski? Gdzie będzie najcieplej? [PROGNOZA]

2022-09-23 9:45

Antycyklon o imieniu Stefan sporo namiesza w pogodzie! Termometry pokażą zdecydowanie niższe temperatury. Jednak to nie wszystko. Jaka będzie pogoda? Czy mamy się czego obawiać? Podpowiadamy, jak przygotować się na to zjawisko pogodowe!

Co to jest Antycyklon Stefan? Kiedy Antycyklon Stefan będzie w Polsce? Antycyklon Stefan zmierza z Zachodniej Europy, a jego wpływ jest już odczuwalny. Antycyklon Stefan rozwinął się na granicy Francji i Wielkiej Brytanii. Następnie wędrował przez Europę i przybierał na sile. Zjawisko pogodowe niesie ze sobą falę zimnego powietrza. W nadchodzących dniach w wielu miejscach kraju niebo zasnują chmury, z których popada deszcz. Kierowcy powinni przygotować się na poranne skrobanie szyb, ponieważ temperatura może spaść poniżej zera. Jednak nie zabraknie również pogodnych chwil.

Zmiana czasu JESIEŃ 2022 - kiedy jest? Kiedy przestawiamy zegarki? [DATA]

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058

Antycyklon Stefan - kiedy dotrze do Polski?

Antycyklon Stefan dotarł do Polski w czwartek (22.09.2022), co było odczuwalne niemal natychmiast. W niemal całym kraju temperatura mocno spadła, a na niebie pojawiły się przejaśnienia. Do kraju zawitały chłodne masy powietrza , które odpowiadają za rozpogodzenia, ale też za wyjątkowo niską temperaturę.

Jesień 2022 - pogoda. Jak będzie we wrześniu, październiku i listopadzie?

Antycyklon Stefan - pogoda

Jaka będzie pogoda? Antycykoln Stefan podniesie ciśnienie do 1025 hPa. Jednak przyniesie też ze sobą ochłodzenie. Termometry mogą pokazywać ujemne temperatury. Najchłodniej będzie w piątek (24.09.2022). W weekend (25-26.09.2022) w wielu miejscach się przejaśni, a temperatura wzrośnie dochodząc w zachodnich i południowych województwach nawet do 20 stopni w cieniu! Dzięki niemu aura będzie spokojna, pozbawiona gwałtownych zjawisk, takich jak chociażby burze.