ALMA - kim jest autorka hitu Perfect? Bułgarka zdobyła serca polskich słuchaczy!

2019-08-13 15:39
ALMA - kim jest autorka hitu Perfect? Bułgarka zdobyła serca polskich słuchaczy!
Autor: screen z teledysku na YouTube: ALMA - Perfect (Official Video) (YouTube.com/Virgina Records)

Kim jest ALMA? Gdy tylko pojawia się na scenie od razu jest rozpoznawalna. Poznacie ją po charakterystycznych ciemnych lokach, szerokim uśmiechu, niebieskich oczach, ale przede wszystkim po wyjątkowo delikatnym głosie. Perfect to jej hit, który podbił listy sprzedaży w Europie! Artystkę najlepiej poznacie - na ESKA.pl

ALMA - kim jest? Naprawdę nazywa się Alma Dowdall i na co dzień gra na gitarze, pianinie, pisze muzykę i teksty utworów. Młoda artystka podbiła europejskie listy hitów, utworem zatytułowanym Perfect. Latynosko brzmiący singiel pokochali słuchacze Radia ESKA, co najlepiej widać po jego pozycji w Podwójnej Gorącej 20. Co więcej piosenka Perfect przez długi czas nie schodziła z TOP 5 najczęściej wyszukiwanych utworów w naszym kraju. 13 sierpnia 2019 na liście Shazam znajdowała się na miejscu 9.

ALMA - kim jest?

Mimo bardzo młodego wieku ALMA, bo ma zaledwie 15 lat, gra już na pianinie, gitarze, sama komponuje i pisze teksty. Tłumaczone z hiszpańskiego imię znaczy dusza. Jej cechy charakterystyczne to burza loków, duże, niebieskie oczy i przede wszystkim nietypowa barwa i delikatny głos. Mająca bułgarskie i brytyjskie korzenie ALMA od dziecka była związana z muzyką – uczyła się grać na różnych instrumentach. Przygodę ze śpiewaniem jednak zaczęła w formie żartu – publikowała na Instagramie filmiki, w których śpiewała covery swoich ulubionych utworów. To właśnie tam młodziutką ALMĘ zauważył jeden z najlepszych rumuńskich producentów – Christian Tarcea, który zauroczony jej głosem i charyzmą zaprosił ją do współpracy. Tak właśnie powstał debiutancki singiel wokalistki – Perfect!

Najnowsze