HITY LAT 90. - te piosenki rozkręciły każdą dyskotekę! [LISTA]

2019-08-13 14:42
HITY LAT 90. - te piosenki rozkręciły każdą dyskotekę! [LISTA]
Autor: SCREEN z teledysku na YouTube: Ace of Base - Beautiful Life (Official Music Video) (fot. YouTube.com/Ace of Base - Beautiful Life (Official Music Video)

W jednym miejscu przypominamy kawałki, które podbiły radiowe listy hitów i rozgrzały parkiety w Polsce. Na naszej liście znalazły się taneczne, pełne energii utwory, ale również sentymentalne kawałki do przytulania. Wybierzcie się w muzyczną podróż do lat 90. razem z nami - na ESKA.pl!

HITY LAT 90. - piosenki, które cieszyły się największym uznaniem w Polsce podrzucamy na ESKA.pl! Lata 1990-1999 w muzyce, to głównie taneczne, melodyjne utwory, które wybrzmiewały na wszystkich dyskotekach. Wszystko za sprawą rozkwitu muzyki z gatunkiem Eurodance. Ogromny wpływ na rozwój i popularność tego gatunku mieli niemieccy artyści. W tym kraju założone zostały takie zespoły, jak: La Bouche, Culture Beat czy Scooter. Do popularności Eurodance przyczynili się także solowi artyści: Alexia, Dr Alban, DJ Bobo, Robert Miles, Haddaway, Corona. Hity lat 90., to głównie utwory śpiewane w języku angielskim. 

Hity Lat 90 - piosenki

W Stanach Zjednoczonych listy hitów w latach 90. podbijały takie szlagiery, jak: Hero od Mariah Carey, Waterfalls od TLS, I'll Be Missing You od Puff Daddy'ego, Rush, Rush od Pauli Abdul, Everything I Do, The Boy Is Mine od Brandy and Monica, czy chociażby If You Had My Love, pod którym podpisuje się Jennifer Lopez. W Europie natomiast rządziła muzyka z gatunku italo-dance i euro-dance. Rytmincze, szybkie kawałki z melodyjnym brzmieniem podbijały europejskie stacje radiowe i dyskotekowe parkiety. Polacy bawili się przy hitach: Ace of Base, DJ-a Bobo, Shaggy'ego, czy Vengaboys.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze