Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska dorastała w Pałacu Prezydenckim. Karierę w telewizji rozpoczęła od udziału w "Tańcu z Gwiazdami"

Aleksandra Kwaśniewska stała się osobą publiczną już jako czternastolatka. Po tym jak jej ociec Aleksander Kwaśniewski, został prezydentem Polski, zainteresowanie mediów zaczęła wzbudzać także jego rodzina. Samodzielna medialna kariera Oli Kwaśniewskiej ruszyła jednak dopiero po jej udziale w "Tańcu z Gwiazdami". Co dziś robi i jak się zmieniła córka byłego prezydenta?

Spis treści

  1. Aleksandra Kwaśniewska dorastała w Pałacu Prezydenckim 
  2. Ola Kwaśniewska wystąpiła w "Tańcu z Gwiazdami" 
  3. Telewizyjna kariera Aleksandry Kwaśniewskiej 
  4. Życie prywatne Aleksandry Kwaśniewskiej 
  5. Jak zmieniła się Aleksandra Kwaśniewska? Zobacz zdjęcia córki byłego prezydenta 

Aleksandra Kwaśniewska dorastała w Pałacu Prezydenckim 

Aleksandra Kwaśniewska stała się osobą rozpoznawalną mając zaledwie czternaście lat. Kiedy jej ojciec, Aleksander, wygrał wybory prezydenckie, życie jego rodziny całkowicie się odmieniło. Polityk wraz z rodziną: żoną Jolantą i córką Olą wprowadzi się do Pałacu Prezydenckiego. To właśnie w tym budynku dorastała jego jedyna pociecha. Choć córka prezydenta wspominała po latach, że kiedy pierwszy raz weszła do gmachu, w którym miała zamieszkać, popłakała się. Przytłoczyła ją przestrzeń oraz fakt, że zostawiła znajomych. W rozmowie z Plejadą przyznała jednak, że życie w pałacu nie było jednak wcale takie złe. 

Wydawało mi się, że moje życie będzie bardzo smutne. Że będę samotną dziwaczką z twierdzy. Ale niebawem okazało się, że byłam w błędzie. Pałac Prezydencki budził taką ciekawość wśród moich rówieśników, że co chwilę miałam gości. Moje życie towarzyskie szybko było w rozkwicie - mówiła z uśmiechem. 

Ola Kwaśniewska wystąpiła w "Tańcu z Gwiazdami" 

Jedyna córka Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich przez lata żyła w cieniu swoich rodziców. Dyplomowana psycholog drzwi do medialnej kariery otworzyła sobie w 2006 roku, kiedy zgodziła się na wzięcie udziału w 3. edycji "Tańca z Gwiazdami". W parze z Rafałem Maserakiem "wytańczyła" sobie drugie miejsce i sympatię publiczności. 

Taniec nie był dla Aleksandry Kwaśniewskiej niczym obcym, ponieważ, będąc jeszcze na studiach, ukończyła kurs instruktorski salsy.  

Telewizyjna kariera Aleksandry Kwaśniewskiej 

Po udziale w tanecznym show, kariera Kwaśniewskiej nabrała rozpędu. Córka prezydenta rozpoczęła współpracę z telewizja TVN gdzie prowadziła "Kulisy Tańca z gwiazdami" oraz była reporterką "Dzień dobry TVN". W 2007 została dziennikarką „Vivy!”, a także wystąpiła w filmie "Korowód". Co ciekawe, Ola Kwaśniewska udzieliła także swojego głosu Śpiącej Królewnie w bajce "Shrek Trzeci" (2007 rok). 

W 2014 roku wycofała się z show-biznesu, jednak po kilku latach - w 2021 roku powróciła do pracy w telewizji, pracując w roli  współprowadzącej talk-show "Miasto kobiet" w TVN Style. Format zniknął z anteny na początku 2023 roku. 

Życie prywatne Aleksandry Kwaśniewskiej 

Aleksandra Kwaśniewska ma dziś 4a lata, a od 2012 roku jest żoną muzyka Kuby Badacha. Jest współautorką tekstów piosenek swojego męża. Para nie ma dzieci. 

W ostatnim czasie w mediach pojawiła się informacja, że to własne Aleksandra Kwaśniewska ma zostać jedną z prowadzących "Dzień Dobry TVN". Przypomnijmy, że ostatnio ze "śniadaniówką" pożegnali się: Andrzej Sołtysik, Małgorzata Ohme, Agnieszka Woźniak-Starak, Anna Kalczyńska i Małgorzata Rozenek. Fani na Instagramie wprost zapytali córkę prezydenta o to, czy faktycznie to ona trafi teraz do "DDTVN". 

Przykro mi ukrócić tę zabawę, ale to na pewno nie ja - odpowiedziała, ucinając wszelkie spekulacje. 

Jak zmieniła się Aleksandra Kwaśniewska? Zobacz zdjęcia córki byłego prezydenta