Ala Tracz wygrała będąc na Eurowizji Junior. Co dał jej udział w Konkursie Piosenki?

Ala Tracz wygrała będąc na Eurowizji Junior. Co dał jej udział w Konkursie Piosenki?
Autor: Natasza Młudzik / TVP Ala Tracz wygrała będąc na Eurowizji Junior. Co dał jej udział w Konkursie Piosenki?

Ala Tracz reprezentowała Polskę, podczas 18. Konkursu Piosenki Eurowizji. Pomimo tego, że nie zwyciężyła wydarzenia po głosach jurorów i internautów, wygrała cenniejsze niż cokolwiek innego. Mowa o doświadczeniu, którego nikt nigdy jej nie odbierze.

Spis treści

  1. Ala Tracz: Eurowizja Junior 2020 

Ala Tracz wygrała będąc na Eurowizji Junior. Zaśpiewała nowocześnie brzmiący utwór I'll Be Standing, który oczarował widzów w Europie i sprawił, że wiele osób ustawiło go na dzwonek w smartfonie. Osoby trzymające kciuki za Hiszpanię, Francję, czy Kazachstan uznały, że Polska zasłużyła na pozycję w pierwszej piątce. Tymczasem z głosów internautów spłynęły 44 punkty. Młoda wokalistka zajęła dziewiąte miejsce, ale nie jest to najważniejsze. 10-letnia Ala wygrała i zdobyła wiele ważnych, a także cennych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości. Tak było chociażby z Natalią Szroeder, która w młodym wieku wystąpiła w Od Przedszkola do Opola, czy Sylwii Grzeszczak, która zachwyciła śpiewając kilkanaście lat temu w Szansie na Sukces. Dziś to największe muzyczne gwiazdy w Polsce.

ESKA XD EXTRA

Ala Tracz: Eurowizja Junior 2020 

Eurowizja Junior 2020 mocno zapisze się na kartach historii. Wszystko za sprawą szeregu rozwiązań, jakie zastosowano w czasie realizacji wydarzenia. Polska jako pierwsza na świecie użyła techniki rozszerzonej rzeczywistości, rozszerzoną rzeczywistość XR z wykorzystaniem ekranów LED i pozycjonowania kamery w przestrzeni 3D. Organizatorzy Eurowizji Junior 2020 stanęli przed ogromnym wyzwaniem i trzeba przyznać, że ostatecznie wydarzenie przerosło najśmielsze oczekiwania. 

18. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior zapamięta Alicja Tracz, ale również jej fani. Młoda wokalistka z powodzeniem wystąpiła na eurowizyjnej scenie śpiewając utwór I'll Be Standing. Pomimo braku otrzymania głównej nagrody, śmiało możemy przyznać, że Alicja wygrała:

  • W młodym wieku przeżyła przygodę życia;
  • Pracowała z jednym z najpopularniejszych producentów w Polsce - Gromee;
  • Poznała mnóstwo ludzi, którzy pomogli, by jej występ był wyjątkowy;
  • Ma na koncie hit I'll Be Standing, który stał się wielkim hitem;
  • Zdobyła uznanie widzów na całym świecie. W przyszłości może okazać się to bardzo cenne;
  • O talencie Ali Tracz rozpisywały się najbardziej uznane, zagraniczne media.
Najnowsze