pogoda

i

Autor: pixabay.com

Afrykański żar w Polsce 2022! Prawdziwe piekło w długi weekend [PROGNOZA]

2022-06-14 16:43

Pogoda zaskoczy Polaków. Nadchodzi Boże Ciało, a tym samym długi weekend. Osoby, które mają na ten czas plany, mają powody do radości. Czeka nas bardzo dobra pogoda. Momentami może być nawet za gorąco! Do naszego kraju przyjdzie żar z Afryki. Jakich temperatur trzeba spodziewać się w trzeci weekend czerwca?

Pogoda to bardzo ważna kwestia dla Polaków. Nic dziwnego, ponieważ nasz kraj położony jest w miejscu, w którym warunki atmosferyczne bardzo szybko i gwałtownie się zmieniają. Ma to więc wpływ na nasze codzienne życie. Powoli zbliżamy się do kalendarzowego lata i wiele osób liczy na to, że będzie to lato z prawdziwego zdarzenia. Okazuje się, że wielkie upały pojawią się w Polsce nawet wcześniej. Z najnowszych prognoz wynika, że do Polski zbliża się afrykański wyż David. Kiedy pojawi się w naszym kraju i jakich temperatur trzeba się spodziewać?

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda na lato 2022 - jakie będzie lato w 2022 roku?

TAK WYGLĄDA LUKSUSOWE ŻYCIE EKIPY FRIZA | ESKA XD - Radio Eska #50

Afrykański wyż David w Polsce

Synoptyk wrocławskiego Cumulusa zapewnia, że w Polsce pojawią się afrykańskie upały. Wysokie temperatury zaczną się już w Boże Ciało, ale prawdziwe "piekło" nadejdzie w sobotę. Termometry mogą wtedy pokazać nawet 31 stopni na zachodzie Polski. Dzień później, czyli w niedzielę, spodziewać się można nawet 33 stopni Celsjusza. We wschodniej części naszego kraju będzie jednak nieco chłodniej. W sobotę można spodziewać się maksymalnie 24 stopni Celsjusza, a w niedzielę 30.

ZOBACZ TAKŻE: Boże Ciało 2022 - wolne od pracy. Ile trzeba wziąć wolnego, żeby mieć długi weekend?

Sonda
Czekasz na upały w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE