Lato 2020 - kiedy się zaczyna? Data lata astronomicznego i kalendarzowego

i

Autor: pixabay.com Lato

Pogoda na lato 2022 - jakie będzie lato w 2022 roku?

2022-03-03 13:48

Lato to ulubiona pora roku wielu Polaków. Początek 2022 roku pogodowo nie był dla nas przyjazny i musimy mierzyć się z trudnymi warunkami pogodowymi. Dlaczego bardzo dużo osób marzy już o gorących dniach i słonecznych wakacjach. Jakie będzie tegoroczne lato w naszym kraju? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Pogoda to bardzo ważna kwestia dla Polaków. Nic dziwnego, ponieważ nasz kraj położony jest w miejscu, w którym warunki atmosferyczne bardzo szybko i gwałtownie się zmieniają. Ma to więc wpływ na nasze codzienne życie. Rok 2022 nie zaczął się przyjemnie pod tym względem. Musieliśmy zmagać się z wichurami, opadami śniegu czy deszczem. Nic więc dziwnego, że wiele osób jest już zmęczonych taką pogodą i oczekują zmian. Jedną z ulubionych pór roku Polaków jest lato. Niektórzy już myślą o wyjeździe na wakacje, wyjście ze znajomymi na miasto czy o wyciągnięciu z dna szafy letnich ubrań. Jaka będzie pogoda w czerwcu, lipcu i sierpniu? Oto najnowsze prognozy.

ZOBACZ TAKŻE: Wiosna 2022 - pogoda na marzec, kwiecień i maj. Kiedy będzie ciepło?

ESKA XD #039 - TIKTOK TRENDY 2022, STRANGER THINGS 4, RAJSKIE WAKACJE BEZ ŚNIEGU

Pogoda na lato 2022 - prognozy

Według synoptyków pierwsze letnie upały pojawią się pod koniec czerwca. Wcześniej może być deszczowo. Wysokie temperatury utrzymają się jednak w lipcu. Eksperci uważają, że ten miesiąc będzie bardziej upalny niż zeszłoroczny. Dwie najmocniejsze fale upałów mają pojawić się w okolicach 10 lipca oraz na koniec miesiąca. Warto pamiętać, że może to powodować wyładowania atmosferyczne, a więc trzeba być przygotowanym na możliwe burze. Sierpień również będzie bardzo ciepły, jednak spokojniejszy niż lipiec. Będzie to dobry czas na wakacyjny wyjazd.

Sonda
Czy czekasz na upalne lato?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE