8 lat temu ta płyta miała pogrzebać jej karierę. Dziś jest hitem w ponad 20 krajach

2021-04-13 15:58 Adrian Rybak
ARTPOP
Autor: Youtube.com/Lady Gaga

Premiera tej płyty była bardzo wyczekiwana. ARTPOP miał być albumem millenium, który będzie rewolucją muzyki popularnej. Artystką, która go wydała to Lady Gaga. Opinie krytyków i wyniki sprzedaży nie były jednak zadowalające. Większość mówiła, że to koniec Lady Gagi. Tak się jednak nie stało. 8 lat później piosenkarka nadal jest wielką gwiazdą, a płyta odnosi sukcesy jak nigdy dotąd.

Lady Gaga uznawana jest za współczesną królową popu. Jednak podobnie jak wiele innych światowych gwiazd, miała momenty kryzysu. Największy przypadł na rok 2013. Artystka, która ostatnio obchodziła rocznice debiutu, miała na koncie trzy przebojowe płyty - The Fame, The Fame Monster i Born This Way. Tego roku odbyła się premiera jej czwartego albumu studyjnego o nazwie ARTPOP. To z niech pochodzi popularna piosenka Applause, jednak sukcesy projektu zakończyły się na pierwszym singlu. ARTPOP ogłoszony został klapą roku. Porażka sprawiła, że Lady Gaga wpadła w depresje i wycofała się na jakiś czas ze sceny. Teraz, w kwietniu 2021, płyta ARTPOP odnosi spektakularne sukcesy. 13.04.2021 album znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia iTunes w 20 krajach, między innymi w Polsce. 8-letni projekt w niektórych krajach pokonał nawet nową wersję Fearless Taylor Swift.

Lady Gaga - jak zmieniała się gwiazda muzyki pop?

Lady Gaga - ARTPOP. Gwiazda dziękuje

Lady Gaga podziękowała, że po tylu latach album ARTPOP został doceniony. - Tworzenie tej płyty było jak operacja serca. Byłam zdesperowana [...] Dałam swoje serce muzyce elektronicznej, która kopała mocniej niż jakiekolwiek dragi jakie mogłam znaleźć - napisała na Twitterze Lady Gaga. - Załamałam się po wydaniu tego albumu. Dziękuje za docenienie czegoś, co kiedyś było destrukcją. Zawsze uważaliśmy, że wyszedł w nieodpowiednim czasie. Lata później okazuje się, że czasem artyści wiedzą - dodała.

Lady Gaga - ARTPOP Act 2. Czy album się ukaże?

Projekt ARTPOP od początku miał składać się z dwóch części. Pierwsza część miała być bardziej ambitna i alternatywna. Druga - komercyjna. Niestety, z powodu porażki sprzedażowej pierwszej części oraz konfliktu z wytwórnią Lady Gaga nigdy nie opublikowała kontynuacji. W 2021 roku producent, który zajmował się tworzeniem ARTPOP Act 2 wypuścił petycję dla fanów i zapowiedział, że jeżeli uzbierają 30 tysięcy podpisów to rozpocznie negocjacje w sprawie opublikowania albumu. Podpisy udało się zebrać. Czy niespodziewany sukces ARTPOP-u sprawi, że Lady Gaga opublikuje wyczekiwaną od lad drugą część?

Najnowsze