Lady Gaga na liście rekordów Guinnessa. Jaki sukces udało jej się osiągnąć?

2021-04-21 10:26 Adrian Rybak
Lady Gaga otworzyła swój podcast. Kiedy premiera? Gdzie posłuchać?
Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Lady Gaga otworzyła swój podcast. Kiedy premiera? Gdzie posłuchać?

Lady Gaga to artystka, która może pochwalić się niesamowitymi osiągnięciami. Teraz na jej koncie pojawił się kolejny. W kwietniu 2021 amerykańska piosenkarka znalazła się na liście rekordów Guinnessa. Wszystko dzięki ogromnej liczbie sprzedanych piosenek. Udało jej się wyprzedzić takie gwiazdy jak Rihanna, Katy Perry i Taylor Swift. Jakie utwory pobiły rekord?

Lady Gaga to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych gwiazd na całym świecie. Jest piosenkarką, aktorką, działaczką, ikoną mody i właścicielką kilku firm. Zdobyła także najważniejsze nagrody - Oscara, Grammy, BAFTA, czy Billboard. Teraz może pochwalić się kolejnym sukcesem. Lady Gaga trafiła na listę rekordów Guinnessa. Stała się pierwszą kobietą na świecie, której cztery piosenki sprzedały się aż 10 milionów razy. Tym samym wyprzedziła Rihannę, Katy Perry i Taylor Swift, które mają po trzy takie hity na koncie. Utwory, o których mowa, to Just Dance, Poker Face, Bad Romance oraz Shallow. To właśnie ta ostatnia piosenka osiągnęła ostatnio oszałamiający wynik i tym samym zapewniła Lady Gadze rekord Guinnesa. Sukces nie dziwi, ponieważ Shallow nadal pojawia się na listach przebojach, a premiera odbyła się w 2018 roku. Można powiedzieć, że to jeden z największych filmowych hitów w historii. Wiele osób stawia piosenkę obok My Heart Will Go On, czy I Will Always Love You. 

Lady Gaga - jak zmieniała się gwiazda muzyki pop?

Lady Gaga - Shallow. Piosenka z filmu Narodziny gwiazdy

Lady Gaga zaskoczyła wszystkich aktorką kreacją w filmie Narodziny gwiazdy (A star is born). Wiele osób nie wierzyło, że piosenkarka ma wystarczający talent, aby udźwignąć tę rolę. Nie mogli pomylić się bardziej, ponieważ Gaga dostała nawet nominację do Oscara w kategorii Najlepsza aktorka. Dodatkowo w filmie pojawiła się piosenka Shallow, którą Lady Gaga zaśpiewała w duecie z Bradleyem Cooperem, jej filmowym partnerem. Utwór stał się jednym z największych hitów ostatnich lat. Dostał Oscara za najlepszą piosenkę do filmu oraz nagrodę Grammy za najlepszy duet popowy roku. Shallow znajduje się na albumie A star is born, na którym można znaleźć pełny soundtrack filmu. Wkrótce Lady Gaga wróci na duży ekran. Aktualnie nagrywa nowy film - House of Gucci.

Lady Gaga - rocznica debiutu

Na początku kwietnia 2021 roku Lady Gaga świętowała ważną rocznicę. Obchodziła 13-lecie swojej kariery. To właśnie 8 kwietnia 2008 roku odbyła się premiera jej pierwszego singla Just Dance, który otworzył jej drzwi na arenę międzynarodową. Wtedy wiele osób uważało, że zostanie gwiazdą jednego hitu, ale aktualnie uważana jest za nową królową popu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Najnowsze