5 najpotrzebniejszych zawodów w 2021 roku! Mowa o twoim?

zawód
Autor: Pixabay.com

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, na jakie zawody jest w Polsce największe zapotrzebowanie? Jako, że matura 2021 zbliża się wielkimi krokami, postanowiliśmy sprawdzić, które profesje będą królowały w 2021 roku na rynku pracy w naszym kraju! Poznaj już teraz 5 najpotrzebniejszych zawodów, które widnieją na liście przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki!

5 najpotrzebniejszych zawodów w 2021 roku! Jakiś czas temu Ministerstwo Edukacji i Nauki udostępniło listę najbardziej pożądanych i najpotrzebniejszych zawodów na 2021 roku w naszym kraju. Jako, że matura 2021 zbliża się wielkimi krokami i wraz z jej zakończeniem, wielu uczniów stanie przed ważnym życiowym wyborem, czyli wyborem kierunków studiów bądź innych dalszych ścieżek edukacji, postanowiliśmy poniżej pokazać wam, które profesje na rynku pracy w Polsce będą najmilej widziane. Otóż wybór tego jedynego zawodu na całe życie to nie lada wyzwanie. Większość z nas w wieku 18 lat nie jest w stanie powiedzieć jasno, w czym siebie widzi i jaką pracą jest w stanie wykonywać przez resztę swojego życia.

Wybrać jednak jakąś ścieżkę trzeba, więc może jeśli nie kierujemy się marzeniami i planami z dzieciństwa, to może warto skupić się na zawodach przyszłościowych, które z pewnością będą poszukiwane w obecnych czasach na rynku pracy? Zdaniem Ministerstwa Edukacji i Nauki to właśnie poniżej wypisane profesje nie mają sobie równych. Osoby posiadające jeden z poniżej wspomnianych zawodów, finansową pewność na przyszłość mają w kieszeni! 

5 najpotrzebniejszych zawodów na 2021 roku - lista MEiN

  • Dekarz
  • Technik dekarstwa
  • Monter nawierzchni kolejowej
  • Technik robotyk
  • Murarz-tynkarz 
Zanikające zawody: Szewc ze Starachowic
Najnowsze