11 listopada w Warszawie: Święto Niepodległości 2015 - program obchodów

2015-11-11 10:17
11 listopada
Autor: fot. Bulls 11 listopada w Warszawie: Święto Niepodległości 2015 - program obchodów

Święto Niepodległości 2015: program obchodów na 11 listopada w Warszawie. Co się wydarzy w stolicy w Narodowe Święto Niepodległości? Wiemy już, co przygotowały władze miasta w święto odzyskania niepodległości. Będą biegi, marsze, koncerty i jak zwykle utrudnienia. Zobaczcie program na 11 listopada w Warszawie!

11 listopada w Warszawie: program obchodów w Święto Niepodległości 2015. Przygotowujemy Was na to, co wydarzy się w Warszawie. Tego dnia wszyscy będziemy świętować dzień, w którym Polska odzyskała niepodległość po 123 latach w zaborach. Co przygotowały władze miasta na 11 listopada? Znamy program na ten dzień. Ulicami stolicy ruszy marsz, zostaną zorganizowane biegi i koncerty. Co robić w Święto Niepodległości? Sprawdźcie poniżej.

Święto Niepodległości 2015 program:

Ze względu na obchody 11 listopada, wszyscy warszawiacy będą zmuszeni zmagać się z utrudnieniami na drogach. W tym konkretnym przypadku jest to w pełni uzasadnione. Program na Święto Niepodległości jest stałym elementem tego dnia. Wiemy na pewno, że gośćmi specjalnymi 11 listopada 2015 roku będą żołnierze, którzy brali udział w  I i II wojnie światowej. Plan obchodów święta odzyskania przez Polskę niepodległości znajdziecie poniżej:

  • 11 listopada Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzej Duda, weźmie udział we mszy świętej, wręczy odznaczenia i złoży wieniec przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego.
  • Defilada historyczna 11 listopada - Na ulicach pojawią się rekonstruktorzy z różnych epok. Start marszu o godzinie 13:00 z pl. Piłsudskiego.  
  • Bieg Niepodległości 2015 w Warszawie - start biegu rozpocznie się na ulicy Stawki oraz al. Jana Pawła II. Biegacze wystartują do biegu o godzinie 11:11. Jak co roku wyznaczono różne strefy startu. Najpierw wystartują zawodnicy poruszający się na wózkach inwalidzkich, a na końcu zawodowi zawodnicy. 
  • Marsz Niepodległości 2015 - rozpocznie się o godzinie 14:00 przy rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy >> Marsz Niepodległości 2015: relacja NA ŻYWO 
  • Wystawy w Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Narodowe - udostępnione zostaną wszystkie wcześniej niepublikowane zbiory. 
  • Mamy Niepodległą! - Będziemy mogli za darmo wysłać kartkę pocztową lub e-kartkę. 
  • Koncerty w Warszawie 11 listopada 2015, o których więcej przeczytasz tutaj >>

Najnowsze