Zupa nic - do kin trafi prequel filmu Moje córki krowy! Premiera, obsada, fabuła kontynuacji filmu Kingi Dębskiej

2020-09-15 14:49 AW
Zupa nic
Autor: Materiały Prasowe

Tym razem ulubiona reżyserka Polaków – Kinga Dębska zabiera widzów do czasów PRL-u i dzieciństwa Marty i Kasi. Zupa nic to słodko-gorzka opowieść o dojrzewaniu i potrzebie wolności, której fabułę ponownie zainspirowały osobiste doświadczenia autorki.. Rodzinne relacje nakreślone z wielką czułością i empatią, doza przekory, porcja terapeutycznego śmiechu i wzruszeń oraz ujmująca „melancholia meblościanek” – wszystko to w filmowej pigułce pozytywnej energii jaką jest „Zupa nic”.

Zupa nic - do kin trafił prequel filmu Moje córki krowy! Premiera, obsada, fabuła. Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). 

Zupa nic - o czym jest film?

On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

QUIZ: Ekstremalnie trudne polskie słowa. O komplecie punktów możesz pomarzyć

Pytanie 1 z 12
Wskaż prawidłową pisownię:

Zupa nic - premiera

Film ma trafić do kin w 2021 roku.

Zupa nic - obsada

W filmie grają m.in.:

  • Adam Woronowicz,
  • Kinga Preis,
  • Ewa Wiśniewska,
  • Katarzyna Kwiatkowska,
  • Rafał Rutkowski

oraz stawiające pierwsze kroki na dużym ekranie Barbara Papis i Alicja Warchocka.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE