Zagłada domu Usherów: 2 sezon powstanie? Kiedy premiera nowych odcinków na Netflix?

i

Autor: EIKE SCHROTER/NETFLIX Zagłada domu Usherów: 2 sezon powstanie? Kiedy premiera nowych odcinków na Netflix?

Netflix

“Zagłada domu Usherów” powróci z 2. sezonem? Oto, co wiemy o przyszłości serialu Netfliksa

2023-10-17 10:23

“Zagłada domu Usherów” (w oryginale “The Fall of the House of Usher”) zawitała wreszcie w bibliotece Netfliksa i, jak każdy serial Mike’a Flanagana, z pewnością wzbudzi zainteresowanie sporej części odbiorców. Czy mamy się jednak przygotować na pojedynczy seans, czy też w planach jest kontynuacja produkcji? Wyjaśniamy.

“Zagłada domu Usherów” to najnowsze dzieło twórcy “The Haunting of Hill House” i “The Haunting of Bly Manor”, czyli popularnych i cenionych (w przeciwieństwie do ich następców) seriali grozy. Tym razem netfliksowy mistrz horroru, dla którego było to pożegnanie z platformą, podjął się adaptacji opowiadań i poematów legendy literatury gotyckiej, Edgara Allana Poego.

CZYTAJ TAKŻE: “Zagłada domu Usherów” to taka creeperska “Sukcesja”, ale czy pożegnanie godne mistrza? (RECENZJA)

“Zagłada domu Usherów” – o czym opowiada serial?

Produkcja, której tytuł nawiązuje do jednego z najsłynniejszych dzieł pisarza, przybliża nam losy tytułowej familii bajecznie bogatych i na wskroś zepsutych właścicieli dochodowego koncernu farmaceutycznego. Roderick Usher i jego siostra Madeline zbili fortunę na śmierci dziesiątek tysięcy ludzi, wypuszczając na rynek magiczny lek przeciwbólowy, który doprowadził do epidemii uzależnień od opioidów. Po latach, gdy mroczna ręka sprawiedliwości dosięgnęła ród Usherów, Roderick zdecydował się wyznać swoje grzechy i w tym właśnie celu spotkał się ze swym nemezis, detektywem Auguste’em Dupinem, a serial jest właśnie niejako zapisem jego spowiedzi.

Choć tytuł serialu nawiązuje do jednego opowiadania, w fabułę wpleciono (bardziej lub mniej dosłownie) elementy z całego przekroju twórczości Poego. Miłośnicy pisarza dostrzegą tu motywy znane z chociażby “Studni i wahadła”, “Czarnego kota”, “Złotego kruka”, “Przygód Artura Gordona Pyma” czy osławionego “Kruka”. Obsada aż pęka w szwach od stałych współpracowników Flanagana – przez ekran przewijają się chociażby Carla Gugino, Kate Siegel, Henry Thomas i Rahul Kohli – ale znalazło się też miejsce dla nowych twarzy, w tym Marka Hamilla, a.k.a Luke’a Skywalkera z “Gwiezdnych wojen”.

“Zagłada domu Usherów” – sezon 2. powstanie?

“Zagłada domu Usherów” liczy łącznie osiem odcinków i na tym kończy się przygoda z ekranowymi inkarnacjami rzeczonych bohaterów. Produkcja od początku zapowiadana była jako miniserial i pożegnanie Mike’a Flanagana z Netfliksem, zatem nie, drugi sezon nie powstanie.

Sonda
“Zagłada domu Usherów” – jak oceniasz serial?
Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4