X-Men zmierzają do MCU. Reboot znalazł już scenarzystę, a co z premierą? (zdjęcie poglądowe)

i

Autor: Disney (Marvel Studios/ 20th Century Studios) X-Men zmierzają do MCU. Reboot znalazł już scenarzystę, a co z premierą? (zdjęcie poglądowe)

Marvel

Powstaje nowy film o X-Men, tym razem w ramach MCU. Co już wiemy o produkcji?

2024-05-22 10:51

Sukces “X-Men ‘97” tchnął nieco życia w Kinowe Uniwersum Marvela, zatem wielu z was z pewnością ucieszy fakt, iż Kevin Faige na dobre pochylił się nad aktorskim rebootem filmów o drużynie Charlesa Xaviera. Produkcja znalazła wreszcie scenarzystę, który pracował ostatnio przy innej popularnej franczyzie.

Drużyna X-Men na dobre wkroczy do MCU

Jak podaje serwis Variety, za scenariusz do nowego filmu “X-Men” odpowie Michael Lesslie, mający w dorobku “Balladę ptaków i węży” i “Małą Doboszkę”. Produkcja ma być całkowitym rebootem i pierwszym aktorskim filmem o tytułowej drużynie od kiedy Disney przejął przed pięcioma laty wytwórnię 21st Century Fox.

Niestety, na obecną chwilę to jedyne informacje o filmie (no poza tym, że Kevin Faige będzie oczywiście producentem). Nie wiemy kto stanie za kamerą ani kogo włodarze Marvel Studios obsadzą w głównych rolach. Możemy się jednak spodziewać, że będą to zupełnie nowe twarze, a dotychczasowi aktorzy przypisani do poszczególnych bohaterów pojawiać się będą (jeśli w ogóle) jedynie w formie cameos z równoległej rzeczywistości.

Przypominamy, że dotąd w MCU widzieliśmy Charlesa Xaviera (Patrick Stewart w “Multiverse of Madness”) i Bestię (Kelsey Grammer w scenie po napisach “The Marvels”). Krążą też pogłoski, że w trzecim “Deadpoolu”, oprócz Hugh Jackmana jako Logana, zobaczymy obie wersje Magneto w wykonaniu Iana McKellena i Michaela Fassbendera, ale nie jest to absolutnie nic pewnego.

SPRAWDŹ TEŻ: Hollywoodzki aktor chce zostać Polakiem! Ma już nawet numer PESEL

Najlepsze filmy o superbohaterach. TOP 5 produkcji superhero

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1