Wspaniałe stulecie

i

Autor: materiały TVP

Wspaniałe stulecie odc. 5, 6, 7, 8, 9 streszczenie. Mahidevran traci nienarodzone dziecko. Hürrem jest bliska śmierci

2022-04-21 12:08

Wspaniałe stulecie odc. 5, 6, 7, 8, 9 streszczenie - co się wydarzy w nowym tureckim serialu? Premierowe epizody zostaną wyemitowane w dniach 25-29 kwietnia 2022 roku w TVP 1 o godzinie 14:00. Produkcję będzie można oglądać także w internecie na stronie vod.tvp.pl.

Zrealizowana z rozmachem kostiumowa produkcja opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego i jego miłości do pięknej Roksolany, niewolnicy wziętej w jasyr w dalekim słowiańskim kraju. Pod tureckim imieniem Hürrem („radosna”) zrewolucjonizowała harem w ówczesnym imperium i zapoczątkowała Erę Sułtanek w Turcji. Serial został sprzedany do ponad 50 krajów i wszędzie pobił rekordy popularności.

MIŁOŚĆ w serialu [Wieczna miłość, Wymarzona miłość, Miłosne potyczki] | ESKA XD - Hotplota #42

Wspaniałe stulecie - odcinek 5

Sulejman natchniony urodą Hürrem znów zaczyna tworzyć poezję jako Muhibbi. Wysłany do Ludwika II Jagiellończyka osmański poseł zostaje stracony. Mahidevran spodziewa się dziecka, lecz radość psuje jej sułtański pierścień na palcu Hürrem.

Wspaniałe stulecie - odcinek 6

Sulejman przebrany za kupca próbuje dowiedzieć się, co o nim myślą poddani i nadzoruje przygotowania do wojny. Mahidevran organizuje kradzież pierścienia ofiarowanego Hürrem przez sułtana. Ludwik II Jagiellończyk przysyła do seraju głowę straconego posła, co wpływa na wojenne plany Wysokiej Porty. Hürrem przyjmuje islam. Mahidevran traci nienarodzone dziecko.

Wspaniałe stulecie - odcinek 7

Hürrem jest bliska śmierci. Haremowa służba postanawia ukryć przed sułtanem to, co ją spotkało. W tajemnicy przed wszystkimi stara się leczyć dziewczynę. Sulejman decyduje się wyruszyć na Belgrad. Trwają przygotowania do wojny. Sułtanka matka chce wydać za mąż siostrę Sulejmana - przedwcześnie owdowiałą Hatice. Ta jednak darzy uczuciem sułtańskiego szambelana Ibrahima. Sułtan wzywa do siebie Hürrem. Poirytowany jej nieobecnością, osobiście udaje się do haremu.

Sonda
Najlepszy turecki serial to...

Wspaniałe stulecie - odcinek 8

Sułtan postanawia osobiście zatroszczyć się o Hürrem i każe oddalić Mahidevran z pałacu. Ludwik II Jagiellończyk otrzymuje wiadomość o zbliżającej się wojnie. Hürrem nabiera pewności, że jej ranga w seraju znacznie wzrosła. Jest zazdrosna o szambelana Ibrahima. Sułtanka matka, poirytowana wpływem, jaki niewolnica wywiera na Sulejmana, postanawia się jej pozbyć podczas jego nieobecności. Sulejman wyrusza na wojnę.

Wspaniałe stulecie - odcinek 9

Rok 1521. Sulejman postanawia uderzyć na Belgrad, jednak pod wpływem wezyrów odkłada tę decyzję na później. Podczas jego nieobecności imperium pozostaje w rękach wezyra Lali Paszy. Hürrem pisze list do sułtana, a zakochana Hatice do jego szambelana Ibrahima. Kobiety zastanawiają się, w jaki sposób wysłać listy w sekrecie. Sułtanka matka próbuje pozbyć się znienawidzonej Hürrem z pałacu i postanawia wydać ją za syna Lali Paszy - Batur beja z Edirne. Hürrem robi wszystko, by do tego nie doszło.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE