„Wrobiony” - thriller z Piotrem Adamczykiem w roli badacza historii na tropie wielkiej tajemnicy skrywanej przez wieki!

2022-07-27 9:25 Leon Pietrzak
Piotr Adamczyk / Film Wrobiony
Autor: Materiały prasowe

Piotr Adamczyk, czyli polska gwiazda Marvela, pojawi się w pełnej akcji i tajemnic historii poszukiwania zaginionego dzieła „Maria Magdalena w ekstazie” autorstwa słynnego malarza Caravaggia. Nowy thriller zapowiada się obiecująco! Kto jeszcze znalazł się w obsadzie? Sprawdźcie wszystkie szczegóły na temat nowego filmu.

Wrobiony to nowy film, który został nakręcony w olśniewających plenerach nadmorskiego włoskiego miasteczka Porto Ercole oraz w Berlinie i we Wrocławiu. W głównej roli pojawia się polska gwiazda - Piotr Adamczyk. Aktor wciela się w wybitnego badacza historii sztuki z Uniwersytetu Warszawskiego, który wyrusza do Włoch zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu czeka go wiele zaskakujących wydarzeń, a nawet zostaje uwikłany w niebezpiecznie śledztwo, które ujawnia kulisy międzynarodowej intrygi. Walcząc z czasem i z potężnymi przeciwnikami próbuje rozwikłać skrywaną przez wieki tajemnicę obrazu. "Wrobiony" to zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i oszustwo z wielkimi pieniędzmi w tle.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Piotr Adamczyk jako Jurek z USA - po co aktorowi drugie konto na Instagramie?

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Wrobiony - o czym jest film?

Dominik (Piotr Adamczyk), wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz „Maria Magdalena w ekstazie”, którego los od wieków pozostawał nieznany. Zapiski ojca Tornatore przez przypadek trafiają w ręce Dominika, który z pomocą nowopoznanego duchownego ojca Paolo (Luca Calvani) postanawia kontynuować poszukiwania zaginionego obrazu. Ekscytująca początkowo przygoda zmienia swoje niewinne oblicze, gdy okazuje się, że na tropie unikalnego płótna jest również włoska mafia, a działaniom poszukiwaczy zaczyna przyglądać się policja oraz tajemnicza piękność, Sylvia (Alessandra Mastronardi). Dominik zostaje uwikłany w niebezpieczne śledztwo, które ujawnia kulisy międzynarodowej intrygi. Walcząc z czasem i z potężnymi przeciwnikami próbuje rozwikłać skrywaną przez wieki tajemnicę obrazu.

Sonda
Lubisz oglądać filmy z Piotrem Adamczykiem?

Wrobiony - obsada filmu, data premiery

Film "Wrobiony" będzie można oglądać w kinach od 19 sierpnia 2022 r. U boku Piotra Adamczyka, w międzynarodowej obsadzie znaleźli się również: Daniel Olbrychski, Paulina Holtz, Alessandra Mastronardi, Luca Calvani  oraz Torsten Voges i Gedeon Burkhard.

Do powstania filmu przyczynili się wybitni polscy twórcy mający na swoim koncie liczne wyróżnienia na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrody przyznawane przez Polską Akademię Filmową – Orły, w tym: odpowiadający za zdjęcia Arkadiusz Tomiak („1983”), twórca muzyki Paweł Mykietyn („Wałęsa. Człowiek z nadziei”) i montażysta Jarosław Kamiński („Zimna wojna”).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE