Wotum nieufności - serial na podstawie powieści Remigiusza Mroza! Kiedy premiera i kto znalazł się w obsadzie?

2022-10-08 0:18 NN
Wotum nieufności - serial na podstawie książki Remigiusza Mroza. Fabuła i data premiery
Autor: materiały prasowe Polsat Box Go/ Anna Włoch, Grzegorz Press Wotum nieufności - serial na podstawie książki Remigiusza Mroza. Fabuła i data premiery

Nadchodzi kolejna ekranizacja powieści Remigiusza Mroza. O czym opowie serial "Wotum nieufności" i kiedy odbędzie się premiera? Sprawdźcie, co już wiemy!

Seriale na podstawie książek Remigiusza Mroza cieszą się ogromną popularnością, zatem nic dziwnego, że po raz kolejny filmowcy sięgnęli po jego twórczość. Tym razem otrzymamy jednak nie kryminał, a thriller polityczny, ukazujący szokujące kulisy życia osób u sterów władzy.

Wotum nieufności - o czym będzie serial na podstawie książki Remigiusza Mroza?

"Wotum nieufności" jest ekranizacją powieści o tym samym tytule i należy o gatunku political-fiction. Zgodnie z oficjalną zapowiedzią, serial ma nakreślać nam losy posłów dwóch politycznych frakcji - Patryka Hauera, będącego wschodzącą gwiazdą prawicowej sceny politycznej, oraz Marszałek Sejmu Darii Seydy, która liczy, że zajmie miejsce ustępującego prezydenta. Ich codzienność usłana będzie intrygami, zdradami i chwytami poniżej pasa, a wszystko oczywiście w imię władzy. 

W głównych rolach zobaczymy Antoniego Pawlickiego i Katarzynę Dąbrowską, a na ekranie towarzyszyć im będą między innymi Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Grzegorz Małecki, Dorota Kolak, Anna Mrozowska, Józef Pawłowski, Cezary Łukaszewicz i Piotr Głowacki.

Wotum nieufności - kiedy premiera?

Za scenariusz odpowiadają Joanna Kozłowska i Wiktor Piątkowski, który ma na koncie pracę nad "Watahą" i "Wojennymi dziewczynami". "Wotum nieufności" zadebiutuje już 14 października 2022 roku w serwisie Polsat Box Go. Kolejne odcinki będą ukazywać się w każdy piątek.

Sonda
Planujesz obejrzeć ten serial?
Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE