Wojenne dziewczyny sezon 4 odc. 3 streszczenie. Ewa trafia w ręce niemieckiego żołnierza

2021-09-26 20:04 kg
Wojenne dziewczyny
Autor: materiały TVP

Wojenne dziewczyny to serial w reżyserii Michała Rogalskiego, który gości na antenie Telewizji Polskiej od 2017 roku. Przez te wszystkie lata widzowie mieli okazję obejrzeć aż trzy sezonu produkcji, a 19 września 2021 roku premierę miała również czwarta odsłona hitu. W nowych odcinkach zdecydowanie nie brakuje emocji oraz nagłych zwrotów akcji. Co wydarzy się w 3. odcinku 4. sezonu Wojennych dziewczyn? Podrzucamy streszczenie.

Wojenne dziewczyny sezon 4 odc. 3 streszczenie. Wojenne dziewczyny to opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej, widzianych z perspektywy trzech młodych kobiet. Serial „Wojenne dziewczyny" reżyseruje Michał Rogalski, współtwórca między innymi „Czasu honoru”. W głównych rolach występują Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka) i Vanessa Aleksander (Ewa). Obok nich na ekranie zobaczymy między innymi Danutę Stenkę i Michała Czerneckiego. Co wydarzy się w trzecim odcinku 4. sezonu Wojennych dziewczyn, którego emisja już w niedzielę, 3 października 2021 roku?

Wojenne dziewczyny, odcinek 42 - streszczenie

Irka, Ewka i Marysia biorą udział w akcji wysadzenia pociągu, którym jedzie ze Wschodu niemiecki generał. Sukces operacji byłby wielkim osiągnięciem propagandowym dla polskiego podziemia. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, gdy Nitka odkrywa, że do pociągu został dołączony wagon z małymi dziećmi. 

Leokadia i Kruk podejmują natychmiastową decyzję o odwołaniu akcji, ale Ewka i Marysia są już na wiadukcie, gdzie podłożyły ładunki wybuchowe, mają tylko kilka chwil by je usunąć. Uciekając z wiaduktu dziewczyny się rozdzielają. Ewka trafia w ręce niemieckiego żołnierza. Ratuje ją Sońka, brat bliźniak jej ukochanego Ażura, który zginął na początku okupacji.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE