Filmy na jesień 2021 w Stopklatce. Repertuar dla każdego fana dobrego kina!

2021-09-24 16:18 PK
Co kryje prawda
Autor: Materiały prasowe Kino Polska

Plejada hollywoodzkich gwiazd, produkcje pełne efektów specjalnych, urocze komedie i wciągające thrillery z dreszczykiem. W październiku Stopklatka przygotowała dla widzów filmy, idealne na długie, jesiennie wieczory. W repertuarze m.in. „Jobs”, „Sędzia Dredd”, „Zabójca”, „Ja cię kocham, a ty śpisz” oraz „Co kryje prawda”.

Na dobry początek Stopklatka zaprasza na film „Jobs”, w reżyserii Joshuy Michaela Sterna. To fabularyzowana opowieść o życiu i karierze założyciela Apple Inc., Steve’a Jobsa. Film przedstawia 25 lat z życia największego wizjonera przełomu XX i XXI wieku, od założenia firmy w 1976 roku przy współpracy Steve'a Wozniaka i Ronalda Wayne'a, aż do zaprezentowania światu w 2001 roku jednego z najbardziej rewolucyjnych wynalazków - iPoda. W roli tytułowej wystąpił Ashton Kutcher, któremu na planie partnerują: Dermot Mulroney, Matthew Modine, Josh Gad i Lukas Haas.

W październiku, stacja zaserwuje widzom także podróż w czasie. „Sędzia Dredd” to film, którego akcja rozgrywa się w 2139 roku. Wojny atomowe i klęski ekologiczne nieodwracalnie zmieniły planetę. Miasta są pełne schorowanych ludzi, rośnie fala przestępczości. Na gruzach Nowego Jorku powstała metropolia zwana Mega City One. Mieszkańcy, aby bronić siebie i swoje rodziny, postanawiają wprowadzić kontrowersyjne metody zachowania spokoju. Policja, sądy i prokuratura zjednoczyły swe działania. Zbrodniarzy ścigają teraz sędziowie, którzy wymierzają kary i wydają wyroki. Za najlepszego uchodzi Joseph Dredd (w tej roli Sylvester Stallone). Komuś bardzo zależy jednak, aby nie mógł wykonywać dalej swojej pracy…

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć

Stopklatka zaprasza również na wyjątkowy film akcji w gwiazdorskiej obsadzie - „Zabójca”. Agent FBI Jack Crawford (Jason Statham) pragnie zemsty, po tym jak brutalnie zamordowano jego partnera na służbie. Obsesja na punkcie wyrównania rachunków na dobre komplikuje karierę zawodową i życie prywatne Crawforda. Jack trafia na ślad zabójcy. Ostateczna rozgrywka dla obu mężczyzn przyniesie jednak zaskakujący finał.

Rozrywkę na najwyższym poziomie zapewni widzom urocza komedia „Ja cię kocham, a ty śpisz”. Lucy (Sandra Bullock) jest kasjerką w metrze. Codziennie rano siedząc w pracy obserwuje młodego, przystojnego mężczyznę (Peter Gallagera), w którym po kryjomu się podkochuje. Pewnego dnia kobieta niespodziewanie ratuje mu życie. Niestety w wyniku wypadku nieznajomy zapada w śpiączkę i trafia do szpitala. Na miejscu Lucy poznaje rodziców mężczyzny, którzy biorą ją za narzeczoną syna. Sandra Bullock za stworzoną przez siebie kreację aktorską otrzymała nominację do Złotego Globu.

Kiedy oglądać:

  • „Jobs” – niedziela, 3 października o godz. 15:30
  • „Sędzia Dredd” – sobota, 16 października o godz. 22:20
  • „Zabójca” – sobota, 23 października o godz. 22:00
  • „Ja cię kocham, a ty śpisz” – sobota, 30 października o godz. 17:55
  • „Co kryje prawda” – sobota, 30 października o godz. 20:00

„Co kryje prawda” to z kolei pełen napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller wyreżyserowany przez Roberta Zemeckisa. Szczęśliwe małżeństwo, Claire (Michelle Pfeiffer) i Norman (Harrison Ford) Spencerowie, przeprowadzają się do odziedziczonego domu nad jeziorem. Wyjazd na studia ich córki Caitlin (Katharine Towne) przygnębia Claire, która zaczyna dopatrywać się podejrzanych rzeczy w zachowaniu sąsiadów. Słyszy głosy, widzi odbicie obcej kobiety w wodzie. Im bardziej zagłębia się w rozwiązanie zagadek nawiedzonego domu i tajemniczego zniknięcia sąsiadki, tym bardziej jej szczęście małżeńskie okazuje się pozorne... Film otrzymał 3 nominacje do nagrody Saturn.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE