kabaret

i

Autor: AKPA

Programy

Wiemy, kiedy kabarety wrócą do TVP. Trwają rozmowy odnośnie konkretnej daty

2024-04-18 14:49

Rewolucje w TVP objęły niemal wszystkie obszary funkcjonowania stacji. Jeśli wydawało Wam się, że to koniec, to możecie się nieźle zdziwić. Po tym, jak w ubiegłym roku kabarety zostały wycofane z Polsatu, pojawia się coraz więcej głosów świadczących o tym, że powrócą one do Telewizji Polskiej. Podano nawet konkretną datę!

Zmiany w TVP trwają w najlepsze. Media rewolucja rozpoczęła się na przełomie 2023 i 2024 roku. W pewnym momencie nieustannie informowani byliśmy o kolejnych odejściach, zwolnieniach, nowych formułach ulubionych przez widzów programów czy intrygujących zmianach w ramówce. Roszady miały miejsce również w programach rozrywkowych, co wiązało się z przywróceniem kultowych produkcji i zatrudnieniem nowych prowadzących. Widzowie od początku wprost sugerowali również, że mają ogromną nadzieję na powrót kabaretów. Szczególnie po

Aktorzy, do których WSZYSCY stracili szacunek | To Się Kręci #32

Kabarety - TVP

To już niemal pewne. Telewizja Polska planuje reaktywację kabaretowych programów w swojej ramówce. Przez długi czas miały swoje miejsce w Polsacie, jednak kilka miesięcy temu sporo w tej kwestii się zmieniło.Twórcy kabaretowi rozstali się ze stacją i nie kryli swojego rozżalenia zaistniałą sytuacją. Satyrycy podkreślali, że stacja wpływała na treść ich występu i cenzurowała sporą część ich programu.

Nie można szydzić z Kościoła, Kaczyńskiego, PiS-u, ze Smoleńska. W 2015 roku, po przejęciu władzy przez PiS w TVP obowiązywała długa lista tematów zakazanych. Zaczęła działać cenzura prewencyjna - zdradziła Beata Harasimowicz w rozmowie z Onetem.

Teraz jednak okazuje się, że widzowie ponownie będą mogli oglądać swoich ulubieńców w TV. Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, w wywiadzie dla Świata Gwiazd, zdradził, że artyści są już po wstępnych rozmowach z nowymi władzami TVP. Wszystko wskazuje na to, że planowana jest reaktywacja kabaretonu w Opolu.

Rozmowy trwają. Byliśmy na spotkaniu w Telewizji Polskiej. Była bardzo fajna sympatyczna rozmowa po tym wszystkim, co się wydarzyło przez osiem ostatnich lat, kiedy nas tam nie było. Wiem, że wszyscy pracują nad tym, żeby to się pojawiło. Są plany kabaretonu w Opolu. Takiego, którego już nikt nie będzie kontrolował, czy się śmiejemy z rządzących, czy nie - wyjawił.

Z niecierpliwością czekamy na rozwój sytuacji i dalsze informacje w tej sprawie. To mogłaby być wyjątkowa reaktywacja!