Wiedźmin 4 sezon: premiera na Netflix, obsada, zwiastun, fabuła. Wszystko, co wiemy o 4. sezonie serialu Netfliksa

i

Autor: Netflix Wiedźmin 4 sezon: premiera na Netflix, obsada, zwiastun, fabuła. Wszystko, co wiemy o 4. sezonie serialu Netfliksa

Serialowe powroty

“Wiedźmin”: oto wszystko, co wiemy o 4. sezonie serialu Netfliksa

2024-04-21 22:24

“Wiedźmin” od Netfliksa nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – przed nami jeszcze dwa sezony serialowych przygód Geralta z Rivii, a my objaśniamy wszystko, co wiemy o nadchodzących odcinkach. Kiedy premiera 4. sezonu “Wiedźmina”? Kto znalazł się w obsadzie? Które książki Andrzeja Sapkowskiego zaadaptuje Netflix? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie poniżej.

“Wiedźmin” 4. sezon – fabuła. Które książki twórcy przeniosą na ekran?

Netflix potwierdził, że 4. i 5. sezon “Wiedźmina” stanowią adaptację kolejnych książek z sagi Andrzeja Sapkowskiego “Chrztu ognia”, “Wieży Jaskółki” i “Pani Jeziora”. Twórcy serialu wprowadzą oczywiście szereg mniejszych i większych zmian, ale na ile zmodyfikują tę opowieść? Tego nie wiemy. Oficjalny opis fabuły 4. sezonu prezentuje się zaś następująco:

Po wstrząsających i przełomowych dla Kontynentu wydarzeniach, kończących trzeci sezon produkcji, nowa część serii śledzi losy Geralta, Yennefer i Ciri, którzy będąc z dala od siebie, muszą przemierzyć spustoszony wojną Kontynent i zmierzyć się z jego licznymi demonami. Jeśli uda im się zjednoczyć i pokierować grupami odmieńców, wśród których się znaleźli, mają szansę przetrwać chrzest ognia i ponownie się odnaleźć.

SPRAWDŹ TEŻ: Najlepsze seriale ostatnich lat — subiektywna lista TOP10

“Wiedźmin” 4. sezon – obsada

Duża zmiana czeka nas oczywiście w obsadzie – w 4. sezonie “Wiedźmina” rolę Geralta z Rivii, po odejściu Henry’ego Cavilla, przejmuje Liam Hemsworth, australijski aktor znany m.in. z roli Gale’a Hawthorne’a w “Igrzyskach śmierci”. Ponadto w obsadzie znaleźli się m.in.:

 • Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu),
 • Freya Allan (księżniczka Ciri),
 • Joey Batey (Jaskier),
 • Laurence Fishburne (Regis),
 • Eamon Farren (Cahir),
 • Anna Shaffer (Triss Merigold),
 • Mimî M Khayisa (Fringilla),
 • Cassie Clare (Filippa),
 • Mahesh Jadu (Vilgefortz),
 • Graham McTavish (Dijkstra),
 • Royce Pierreson (Istredd).

“Wiedźmin” 4. sezon – zwiastun

Zwiastun 4. sezonu “Wiedźmina” nie został jeszcze udostępniony. Gdy tylko takowy się pojawi, z miejsca was o tym poinformujemy.

“Wiedźmin” 4. sezon – premiera

Przewidywana data premiery 4. sezonu “Wiedźmina” nie została jeszcze ujawniona. Spekuluje się jednak, że do debiutu dojdzie w okolicach połowy 2025 roku. Twórczynią serialu niezmiennie pozostaje Lauren Schmidt Hissrich, która napisała scenariusz pierwszego odcinka nadchodzącej serii.

SPRAWDŹ TEŻ: Wybrano najlepszy serial Netfliksa. Pierwsze miejsce (pozytywnie) zaskakuje

Najlepsze seriale fantasy. TOP5 produkcji, które z pewnością was zachwycą

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
WIEDŹMIN: gwiazdy serialu o 3. sezonie i wierności względem książek Sapkowskiego (WYWIAD)