W głębi lasu - recenzje za granicą. Jak polski serial został przyjęty w innych krajach?

2020-06-17 15:48 aw
W głębi lasu
Autor: Materiały Prasowe

Uruchomienie Netflixa na świecie bardzo szybko sprawiło, że platforma zaczęła podejmować współprace poza Stanami Zjednoczonymi i tworzyć oryginalne produkcje z różnych krajów. Wiele z nich osiągnęło niesamowite sukcesy - chociażby hiszpański Dom z papieru, który ma dziesiątki fanów również w Polsce. W głębi lasu to już drugi polski serial wyprodukowany przez Netflix - pierwszym był 1983, który ukazał się w 2018 roku.

W głębi lasu - recenzje za granicą. Co zagraniczne media piszą na temat polskiej produkcji, która trafiła na Netflix? W głębi lasu to serial, który obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. 

W głębi lasu - recenzje za granicą

Serial jest adaptacją powieści Harlana Cobena pod tym samym tytułem. W 2018 roku Netflix podpisał z autorem długookresową umowę, w ramach której powstanie 14 opracowań zarówno istniejących, jak i nadchodzących powieści Cobena. W głębi lasu jest jednym z efektów tej współpracy. Sześcioodcinkowy serial zadebiutował na platformie 12 czerwca, a w obsadzie możemy oglądać między innymi Grzegorza Damięckiego, Agnieszkę Grochowską, Wiktorię Filus oraz Huberta Miłowskiego.

Te seriale Netflixa pokochały miliony. Wiesz o nich wszystko?

Pytanie 1 z 12
Pierwsze dwa sezony "Narcos" skupiają uwagę na postaci:

Jak na razie W głębi lasu jest ciepło przyjmowany przez zagranicznych widzów, jednak raczej nie mamy co liczyć, że zostanie on hitem na miarę hiszpańskiego Domu z papieru czy niemieckiego Dark. W bazie IMDb polski serial ma póki co ocenę 6,6 - w porównaniu Dom z papieru został oceniony na 8,4, a Dark - na 8,8. Na Rotten Tomatoes póki co pojawiło się za mało recenzji, aby serwis mógł wystawić serialowi ocenę, ale te, które znalazły się do tej pory, są zdecydowanie przychylne. Josh Bell ze Slant Magazine napisał:

Nagła ekspozycja całej historii może być oszałamiająca, ale opowieść układa się w wiarygodny sposób

David Craig z Radio Times:

W głębi lasu to porządny serial, uzupełniony dobrymi kreacjami i intrygującą zagadką, jednak brakuje mu artystycznych ambicji, aby wybić się ponad poziom innych produkcji z tego gatunku

Rosie Fletcher z Den of Geek:

Mimo nieco naciąganej wiarygodności W głębi lasu to ciężki, ale fascynujący serial

Joel Keller z serwisu Decider w kolumnie 'Skip it or stream it' ('Ominąć czy obejrzeć') ocenił serial jako warty obejrzenia i podsumował:

Role zarówno starszych, jak i młodszych wersji bohaterów są świetnym powodem, aby obejrzeć W głębi lasu. Ale sama intryga jest na tyle złożona i wciągająca, żeby umotywować chęć dokończenia serialu

Barwy szczęścia po wakacjach 2020. Natalia znajdzie nową miłość? Maria Dejmek pokazuje biust na planie serialu!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE