Urodzona gwiazda odc. 1, 2, 3: Klaudia dostaje zaproszenie na próbę zespołu. Pavel jest nią zafascynowany

2021-01-27 17:34 AW
Urodzona gwiazda
Autor: screen youtube.com, kanał Николай Тарасов screen youtube.com

Urodzona gwiazda to pełna muzyki, fabularyzowana biografia jednej z najpopularniejszych gwiazd rosyjskiej estrady – Edyty Piechy. Pochodząca z Polski artystka w latach 50. XX wieku, wyjechała do Leningradu studiować psychologię i tak zaczęła się jej wielka sceniczna przygoda. Premiera 12. odcinkowego serialu, który będzie można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku, już w środę 27 stycznia o godz. 21:50 w TVP2.

Urodzona gwiazda odc. 1, 2, 3:  streszczenia. Historię serialowej Klaudii Kowal scenarzyści oparli na biografii Edyty Piechy, Polki urodzonej we Francji, która po maturze w liceum pedagogicznym w Wałbrzychu, w 1955 roku wyjechała do Leningradu na studia psychologiczne. Właśnie tam, dzięki uniwersyteckiemu chórowi do którego wstąpiła, a następnie zespołowi „Drużba”, poznała swojego przyszłego męża Aleksandra Broniewickiego, kierownika muzycznego, kompozytora i dyrygenta.

Urodzona gwiazda odc. 1: streszczenie

Początek lat 50. Klaudia, skromna Polka, studiuje na Uniwersytecie w Leningradzie. Pavel, utalentowany młody muzyk, studiuje w Konserwatorium. W wolnym czasie od studiów tworzy zespół muzyczny. Pavel poszukuje solisty do swojego zespołu na Festiwal Młodzieży i Studentów w Moksiwe. Na balu na pierwszym roku studiów zakochuje się w głosie Klaudii i zaprasza ją na próbę.

Urodzona gwiazda odc. 2: streszczenie

Pavel opowiada znajomym o Polce z wyjątkowym głosem. Jest pewien, że znalazł solistę do zespołu. Spotyka Klaudię na plaży i namawia ją, by przyszła na próbę, ale wszystko psuje jego stara przyjaciółka Lena, dziennikarka, która mówi Klaudii, że obiecano jej również miejsce solistki. Klaudia ponownie ucieka Pavlowi. Na spacerze po parku chłopak z przyjaciółmi słyszą słynną piosenkarkę Nikę.

Urodzona gwiazda odc. 3: streszczenie

Rektor konserwatorium dzwoni do Pavla i jest zainteresowany przygotowaniem spektaklu na festiwal. Pavel zakłada się z przyjaciółmi, że za dwa tygodnie z nieznanej Polki zrobi wybitną solistkę. Zaczyna zajęcia z nieśmiałą Klaudią. Klaudia zakochuje się w swoim nauczycielu. Ale dowiaduje się o zakładzie.

ESKA XD #014
NAJNOWSZE