Trzy królestwa (2008) DVD

2010-03-29 0:09
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Azjatycka superprodukcja już na DVD !

Scenariusz tej superprodukcji oparty został na napisanych w XIV wieku "Dziejach Trzech Królestw". Ich autor, Lo Kuan-Czung, prześledził wydarzenia, jakie miały miejsce w Państwie Środka w latach 220-265.

Władca potężnego państwa chce zjednoczenia skłóconego kraju. Decyduje się wypowiedzieć wojnę dwóm mniejszym królestwom. Ze swojej legendarnej milionowej armii wysyła specjalne oddziały doborowych żołnierzy. Zaatakowane państwa postanawiają zawrzeć sojusz przeciwko najeźdźcy i wspólnie stawić czoła niezliczonym siłom wroga. Dochodzi do walk pod Czerwonym Klifem. Wśród burzliwych wydarzeń pojawi się rywalizacja o piękną kobietę, a spektakularna bitwa zmieni bieg historii na zawsze.

Film zrealizowany jest z wielkim rozmachem, a scenografia i kostiumy wykonane z dbałością o najmniejsze detale historyczne."Trzy królestwa" to najdroższa produkcja w historii azjatyckiej kinematografii i pierwszy film Johna Woo nakręcony w języku mandaryńskim.

Trzy królestwa / Chi Bi (2008, Chiny, 150 minut)

Reżyseria: John Woo
Obsada: Tony Leung, Takeshi Kaneshiro, Zhang Fengyi, Chang Chen, Zhao WeiGrupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE