Top 10 seriali z lat 90', które kochał każdy Polak. Oglądałeś je wszystkie?

2020-07-17 10:29 Ewelina Kulasza
13 Posterunek i Miodowe lata
Autor: Screeny z YouTube: Xaxe Lolz, Kuba Lach 13 Posterunek i Miodowe lata

Seriale, które królowały na antenie w latach 90' uwielbiał chyba każdy Polak. Pierwsze lata wolności, zagraniczne ekranizacje i dobra muzyka. Każdy po wykonaniu swoich obowiązków siadał przed telewizorem i śledził losy swoich ulubionych bohaterów. Obecnie do starych telenoweli wraca się z ogromnym sentymentem, dlatego koniecznie zobaczcie naszą listę TOP 10 seriali z lat 90'. Dobre wspomnienia wrócą do Was w mgnieniu oka!

W latach 90' w Polsce powstało wiele seriali, które co ciekawe nawet do dzisiaj emitowane są w polskiej telewizji. Mimo iż minęło sporo czasu, to cały czas cieszą się one sporą popularnością. Lata 90' to przede wszystkim okres, w którym powstały pierwsze seriale obyczajowe z zakładaną przez reżyserów, nieograniczoną liczbą odcinków. To właśnie w tamtym czasie powstał słynny serial M jak Miłość, który wciąż emitowany jest w Telewizji Polskiej, a obsada pracuje nad nowymi odcinkami. Jednak pierwszymi, polskimi serialami, które cieszyły się w tamtych czasach popularnością był Klan, Rodzina zastępcza oraz serial Na dobre i na złe. Ponadto w latach 90' powstało sporo komedii, które pokazywały życie codzienne w Polsce. Do nich bez wątpienia można zaliczyć ekranizację Tygrysy Europy czy też Czterdziestolatek. 20 lat później.

Zobaczcie poniżej naszą TOP listę 10 kultowych i najlepszych seriali z dawnych lat. Z pewnością od razu wrócą Wam miłe wspomnienia!

Seriale lata 90' - TOP 10

  1. 13 posterunek - najzabawniejsze przygody grupki nierozgarniętych policjantów na posterunku to dopiero hit! Sceny z kultowego serialu bawią widzów do dziś i dostarczają niesamowitej energii (1997-98)
  2. Miodowe lata - Karol Krawczyk to motorniczy tramwaju, a jego sąsiad Tadeusz Norek pracuje w miejskiej kanalizacji. Mężczyźni szczerze wierzą, że wszystko co najlepsze ciągle jest przed nimi. Cały czas gonią w poszukiwaniu fortuny, a ich żony za każdym razem starają się powstrzymać ich szalone pomysły (1998-2003)
  3. Beverly Hills 90210 - to amerykański serial telewizyjny, który okazał się hitem dla młodzieży. Przedstawia on szkolne, uniwersyteckie i domowe perypetie bliźniąt Brendy i Brandona Walshów, a także ich przyjaciół (1990-2000)
  4. Zbuntowany Anioł - Natalia Oreiro w roli Milagros i czarujący Facundo Arana, czyli serialowy Ivo byli prawdziwą ekranową zakochaną parą lat 90. Argentyńska telenowela przedstawia perypetie uroczej dziewczyny, która wychowywała się u sióstr zakonnych oraz bogatego młodzieńca Ivo (1998-1999)
  5. Lokatorzy - to przyjemny serial o lokatorach domu znajdującego się na obrzeżach miasta. Są nimi państwo Bogaccy: Helena i Stanisław, czyli małżeństwo z dużym stażem, a także trójka młodszych mieszkańców - Zuzia, Krysia oraz Jacek (1999-2005)
  6. Słoneczny Patrol - akcja serialu rozgrywa się na plaży w południowej Kalifornii, gdzie dwóch ratowników wodnych rywalizuje między sobą. W serialu oczywiście pojawiają się miłosne sceny i przygody (1989-2001)
  7. Awantura o Basię - młodziutka, piętnastoletnia Basia dowiaduje się, że Olszowscy nie są jej prawdziwymi rodzicami i postanawia dowiedzieć się w jaki sposób trafiła do przybranej rodziny (1996)
  8. Czarodziejki - amerykański serial fantasy, który z pewnością przypadł do gustu niejednej nastolatce. Pewnego dnia trzy młode kobiety dowiadują się, że należą do pokolenia czarownic, a ich przeznaczeniem jest walka z demonami (1998-2006)
  9. Świat według Kiepskich - głowa rodziny Kiepskich, czyli znany chyba wszystkim Ferdynand, całymi dniami siedzi z swoim synem Waldkiem przed telewizorem i popija piwo Mocny Full. Cały dom jest na głowie jego żony Haliny, która jest pielęgniarką. Ferdek razem z sąsiadami Marianem Paździochem i Arnoldem Boczkiem, wciąż szukają sposobów, aby zarobić dużo pieniędzy i się oczywiście nie narobić (1999-obecnie)
  10. Złotopolscy - obyczajowy serial, który opowiada o dwóch gałęziach rodu, które są ze sobą skłócone przez całe lata. Głównymi bohaterami jest rodzeństwo - bliźniaki Dionizy Złotopolski oraz Eleonora Gabriel (1997-2010)
Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu
NAJNOWSZE