The Post - Oscary 2018 dla Spielberga pewne? Historia Pentagon Papers na ekranie

2017-11-08 15:38
The Post
Autor: screen youtube/20th Century Fox

The Post to nowy film Stevena Spielberga, który zdaniem wielu ekspertów ma szansę zgarnąć co najmniej jednego Oscara na przyszłorocznej gali. O czym jest film The Post? Przedstawiamy historię Pentagon Papers w pigułce.

The Post to nowy film Stevena Spielberga, który zdaniem wielu ekspertów ma szansę zgarnąć co najmniej jednego Oscara na przyszłorocznej gali. O czym jest film The Post? Przedstawiamy historię Pentagon Papers w pigułce.

The Post to kolejny film Stevena Spielberga, który ponownie ma szansę zebrać szereg nagród za swoją produkcję. W obsadzie nowego filmu reżysera występują m.in. Meryl Streep i Tom Hanks wcielający się w dziennikarzy, którzy poprzez ujawnienie pewnych dokumentów zatrzęśli całą Ameryką. O czym opowiada film Spielberga? To historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, do których doszło w 1971 roku. Co to jest Pentagon Papers?

The Post - historia Pentagon Papers

Pentagon Papers to tajny raport liczący ponad 7 tysięcy dokumentów sporządzony przez ówczesny rząd USA opisujących zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w wojnie wietnamskiej (1962-1975). O raporcie stało się głośno na całym świecie po tym jak tajne dokumenty zostały wykradzione, a następnie opublikowane przez dziennikarzy New York Times. Co znalazło się w raporcie? Dowody na to, że Amerykanie dążyli do zaostrzenia konfliktu w Wietnamie.

Oscary 2018 dla The Post?

Kontrowersyjne historie, szczególnie te z naciskiem na politykę sprzedają się w USA doskonale i chętnie są faworyzowane. Twórcą filmu jest jeden z najbardziej utytułowanych reżyserów kina, a wspomagają go wybitni, wielokrotnie nagradzani aktorzy. Chociażby te rzeczy mogą świadczyć o tym, że The Post będzie się liczyć w walce o Oscary 2018. Już od jakiegoś czasu eksperci stawiają na Meryl Streep jako faworytkę do statuetki w kategorii 'Najlepsza aktorka'. Polska premiera The Post 26 stycznia 2018 roku.

The Post - zwiastun

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE