The Masked Singer - zaskakujące talent show, które podbija świat. Polska doczeka się swojej wersji?

2021-04-21 14:13 Adrian Rybak
The Masked Singer
Autor: The Hollywood Archiv/agefotostock/East News

The Masked Singer to program telewizyjny, który aktualnie osiąga niesamowite wyniki oglądalności w wielu państwach. Ten niekonwencjonalny format pochodzi z Azji. Widzowie tygodniami zastanawiają się, kto kryje się za śpiewającymi postaciami. Niektóre przypadki są szokujące. Czy format trafi także do Polski?

The Masked Singer to program typu talent show, który podbija świat. Kiedy wydawało się, że w telewizji było już wszystko, Azjaci wpadli na zupełnie nowy pomysł. Format Masked Singer opiera się na południowo-koreańskim programie The King of Mask Singer. Zadebiutował w kwietniu 2015 na kanale MBC TV. W programie bierze udział kilka lub kilkanaście postaci. Są to osoby publiczne, które w każdym odcinku śpiewają w wybranym kostiumie. Zadaniem jurorów i publiczności jest odgadnięcie, jaka gwiazda znajduje się pod maską. W każdym odcinku odpada jedna postać, która musi ujawnić swoją prawdziwą twarz. Uczestnik, któremu do samego końca uda się ukryć swoją tożsamość, wygrywa program. W talent show udział biorą piosenkarze, aktorzy, sportowcy, influencerzy, prezenterzy telewizyjni, a nawet politycy. 

Najlepsze programy rozrywkowe, które warto obejrzeć wiosną 2021

The Masked Singer - edycje zagraniczne

Format The Masked Singer trafił już do 27 państw na świecie. Są to Argentyna, Australia, Austria, Bułgaria, Birma, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Indonezja, Meksyk, Niemcy, Panama, Peru, Portugalia, Rosja, RPA, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Tajlandia, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam i Włochy. Najwięcej mówiło się o edycji z USA, gdzie wystąpili między innymi Kelly Osbourne, Michelle Williams, czy La Toya Jackson. Z kolei w Hiszpanii pod kostiumami wystąpili Al Bano i Georgina Rodriguez, partnerka Cristiano Ronaldo. 

The Masked Singer - czy będzie polska wersja?

The Masked Singer to program, którego Polacy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć. Do tej pory nie powstała polska edycja. Jakiś czas temu w zagranicznych mediach pojawiła się informacja, że prawa realizacji zostały sprzedane do Polski. Do tej pory żadna telewizja nie potwierdziła tych doniesień. 

NAJNOWSZE