Ten szczegół dotyczący profesora Lupina zaskoczy każdego fana Harry'ego Pottera!

2020-07-06 17:00 Alicja Wójcik
Profesor Lupin
Autor: WARNER BROS. PICTURES / CLOSE, MURRAY / AlbumEAST NEWS

Mimo że ostatni film z serii o młodym czarodzieju wszedł na ekrany kin niemal 10 lat temu, cały czas cieszą się one nieprawdopodobną popularnością, a kolejne pokolenia dorastają na historii Harry'ego Pottera. Co więcej, każdy potteromaniak swoje ulubione filmy oglądał przynajmniej po kilka razy, dzięki czemu cały czas na światło dzienne wychodzą nowe szczegóły, które zaskakują widzów.

Harry Potter - ten szczegół z filmu odnośnie do profesora Lupina będzie sporym zaskoczeniem! Nauczyciel obrony przed czarną magią w trzeciej części filmu - Harry Potter i więzień Azkabanu - miał bardzo duży wpływ na życie Harry'ego. Dowiedział się on, że Remus Lupin był jednym z najbliższych przyjaciół jego ojca. Oprócz tego okazało się, iż Lupin skrywał przed uczniami także mroczny sekret - był wilkołakiem.

Harry Potter - ten szczegół związany z Lupinem na pewno wam umknął!

Profesora Lupina poznajmy w trzeciej części filmu - Harry Potter i więzień Azkabanu. Przypadkowo znajduje się on w tym samym wagonie pociągu do Hogwartu, co Harry, Hermiona i Ron. Przez całą drogę - aż do ataku Dementora, przed którym udaje mu się obronić Harry'ego - Lupin śpi jednak w kącie wagonu przykryty płaszczem, a trójka głównych bohaterów nie ma pojęcia, kim on jest.

Okazuje się, że fakt, iż Lupin spał przez całą drogę, nie był przypadkiem! Akcja trzeciej części filmu osadzona jest w 1993 roku, a pociąg do Hogwartu wyrusza 1 września. Zgodnie z kalendarzem księżycowym na 1993 rok poprzedniej nocy wypadała pełnia. Z tego powodu Lupin, jako wilkołak, musiał być wykończony przez transformację, którą przeszedł - noc więc dziwnego, że w pociągu był nieprzytomny. Mimo że twórcom Harry'ego Pottera zdarzyło się kilka poważnych wpadek, w tym przypadku zgodność ze szczegółami jest naprawdę godna podziwu.

Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy o nastolatkach.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE