Reality show

Tak zmienili się uczestnicy "Big Brothera". Zobacz zdumiewające metamorfozy!

"Big Brother" to kultowy program, który otworzył drzwi do świata show-biznesu takim osobom jak Jola Rutowicz, Frytka czy Klaudiusz Ševković. Co dziś robią i jak wyglądają uczestnicy "Big Brothera"? Niektórzy na najnowszych zdjęciach są nie do poznania!

Spis treści

  1. "Big Brother" zrewolucjonizował polską telewizję
  2. Wielki powrót po 18 latach
  3. Kto brał udział w 1. edycji "Big Brothera"?
  4. "Big Brother" - oto najbardziej rozpoznawalni uczestnicy
  5. Róż, tipsy i pluszowe jednorożce, czyli Jola Rutowicz

"Big Brother" to kultowy program typu reality-show, który polega on na umieszczeniu grupy śmiałków w tzw. Domu Wielkiego Brata. W naszpikowanej kamerami willi są całkowicie odcięci od świata zewnętrznego i nie mają dostępu do mediów, telefonów komórkowych ani innych urządzeń elektronicznych. Uczestnicy mają za zadanie budować relacje, rozwiązywać konflikty oraz angażować się rozmaite zadania i wyzwania.

Ważnym elementem programu jest eliminacja uczestników. Co jakiś czas odbywają się głosowania, w których widzowie, jak i sami uczestnicy mogą decydować, kto powinien opuścić Dom Wielkiego Brata.

"Big Brother" zrewolucjonizował polską telewizję

"Big Brother" to program, który zdobył ogromną popularność na całym świecie i był adaptowany w wielu krajach. W Polsce doczekał się w sumie siedmiu edycji – pierwszą pokazano w 2001 roku. Dziś mówi się, że "Big Brother" zmienił oblicze polskiej telewizji i trudno się z tym nie zgodzić. Już rok po premierze "Big Brothera" w TVN, telewizja Polsat zaprezentowała widzom "Bar", który również cieszył się dużą popularnością.

Obecnie w ramówkach stacji telewizyjnych nie brakuje programów typu reality-show. "Hotel Paradise", "Ślub od pierwszego wejrzenia" czy "Love Island. Wyspa miłości" to tylko niektóre z nich.

Czytaj też: Ślub Iwony i Gerarda z "Sanatorium miłości" w królewskim stylu. Tutaj odbędzie się wesele

Wielki powrót po 18 latach

Warto wspomnieć, że wiosną 2019 roku, po 18 latach od pierwszej edycji, "Big Brother" powrócił na antenę TVN. Zwyciężczynią reaktywnego reality show została Magdalena Wójcik. Jesienną edycję wygrał Kamil Lemieszewski.

Udział w programie dał jego uczestnikom wiele możliwości. Kto wykorzystał swoją szansę?

Kto brał udział w 1. edycji "Big Brothera"?

W tym roku minęły 22 lata od zakończenia 1. edycji "Big Brothera" w Polsce. Kontrowersyjne reality show z miejsca stało się hitem. Nadawany przez TVN program gromadził przed telewizorami miliony widzów, którzy z wypiekami na twarzach śledzili codzienność ludzi zamkniętych w Domu Wielkiego Brata. To właśnie bohaterowie 1. edycji zapisali się najmocniej w pamięci widzów. Niektórym udało się później zrobić karierę w show-biznesie. Wśród nich są m.in.:

  • Klaudiusz Ševković,
  • Piotr Gulczyński.

22 lata temu Polacy oszaleli na punkcie "Big Brothera", a kolejne edycje były brane za pewnik. Kto jeszcze zdobył sławę dzięki reality-show TVN?

Czytaj też: Oni znaleźli miłość w "Love Island. Wyspa miłości". Do dziś są razem

"Big Brother" - oto najbardziej rozpoznawalni uczestnicy

Myślisz "Big Brother", mówisz Frytka. Kiedyś Agnieszka, dziś Maja Frykowska zasłynęła jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych uczestniczek show i bohaterka chyba najgłośniejszego skandalu w historii polskiej telewizji. W programie szokowała, a o scenie w jacuzzi z Łukaszem „Kenem” mówiła cała Polska. Maja Frykowska napisałam później książkę "Pokonaj siebie", w której zarzeka się, że do zbliżenia na wizji nie doszło.

Media donosiły o stosunku seksualnym, którego... nie było! Prawda jest taka, że któryś z operatorów tak pędził z kamerą, że walnął z impetem w lustro weneckie. Huk sprawił, że natychmiast oprzytomniałam i zakończyliśmy baraszkowanie w pianie... Tymczasem w eter poszła informacja, że bzykaliśmy się na wizji jak króliki, a mnie okrzyknięto dziwką wszech czasów - czytamy w książce "Pokonaj siebie" wydanej w 2018 roku przez wydawnictwo Szaron.

Co dziś słychać u Mai Frykowskiej? Dowiesz się tego z naszej galerii.

Róż, tipsy i pluszowe jednorożce, czyli Jola Rutowicz

Jola Rutowicz była gwiazdą 4. edycji "Big Brothera". Z początku jej ekscentryczny styl bycia wzbudzał kontrowersje. Długie kruczoczarne włosy, tipsy, lateks, róż, brokat i pluszowe jednorożce, a do tego cięty język i roszczeniowy charakter sprawiły, że Jola szybko stała się jedną z barwniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. "Big Brothera" wygrała, co na chwilę przed startem programu przewidział jej ojciec:

Kiedy mój ukochany tata odwoził mnie do Wrocławia do programu, całując na pożegnanie, powiedział z uśmiechem na twarzy „wygrasz ten program”. I tak się później stało. Tatuś miał jak zawsze racje. Wygrałam! Więc nie jestem taka głupiutka, jak wam się wydaje. Jeszcze raz dziękuję wszystkim widzom, wszystkim fanom za przepiękny czas. Ten czas ma teraz wysoką cenę – wyznała w rozmowie z Aleksandrą Pawłowską z serwisu kobieta.gazeta.pl.

Jak dziś wygląda Jola Rutowicz? Celebrytka na przestrzeni lat przeszła zdumiewającą metamorfozę, a po naczelnej królowej kiczu w Polsce nie ma już śladu.

Pamiętacie Manuelę Michalak, Monikę Sewioło, Alicję Walczak czy Łukasz "Kena" Wiewiórskiego? Więcej o uczestnikach kultowego "Big Brothera" przeczytasz w naszej galerii.