Tadeusz Sznuk

i

Autor: AKPA

teleturnieje

Tadeusz Sznuk od lat prowadzi "1 z 10". Jakie sam ma wykształcenie? Tego NIKT się nie spodziewał!

2023-11-23 16:25

Tadeusz Sznuk to dla wielu uosobienie klasy, elegancji i mądrości. Prezenter telewizyjny od lat z powodzeniem prowadzi teleturniej "1 z 10", w którym sprawdza wiedzę biorących w nim uczestników. Mało kto wie, jakie wykształcenie sam posiada. Jego studia w ogóle nie są związane z karierą telewizyjną!

Wykształcenie Tadeusza Sznuka może was mocno zaskoczyć. Nie od dziś wiadomo, że nie trzeba mieć skończonych studiów dziennikarskich, by pracować w mediach. Jednym z przykładów osób, które skończyły studia niezwiązane z wykonywaną profesją, jest właśnie gospodarz ocenianego przez wielu widzów jako najbardziej wartościowy format telewizyjny teleturnieju "Jeden z dziesięciu". W emitowanym od 1994 roku programie Tadeusz Sznuk sprawdza wiedzę uczestników z rozmaitych dziedzin. O teleturnieju ponownie zrobiło się bardzo głośno za sprawą rekordu pobitego przez Artura Baranowskiego. Mężczyzna odpowiedział poprawnie na wszystkich 40 pytań, dzięki czemu zgromadził rekordową liczbę 803 punktów: 773 pkt za udzielanie poprawnych odpowiedzi, a 30 pkt za zachowanie wszystkich trzech szans. Wróćmy jednak do Tadeusza Sznuka. Jakie wykształcenie ma prowadzący "1 z 10"? Będziecie zaskoczeni!

1 z 10 - wynik uczestnika rekordem wszech czasów! Pan Artur to prawdziwy geniusz

AFERA DODOWA! (WERSOW X FRIZ, ŚWIĄTECZNA PŁYTA JULII ŻUGAJ, GIBBS ZŁOTY CHŁOPAK, ROBERT LEWANDOWSKI) | Maks on Air

Tadeusz Sznuk ma zaskakujące wykształcenie

Życiorys Tadeusza Sznuka to scenariusz na film. Mało kto wie, że po ukończeniu XXX Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Warszawie Tadeusz Sznuk rozpoczął (i obronił!) studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej z tytułem zawodowym magistra inżyniera... elektronika i pracował w zawodzie przez 10 lat. Dopiero w latach 1959-1964 zaczął pracować jako lektor i reporter Rozgłośni Harcerskiej. Sznuk jest też licencjonowanym pilotem samolotów i śmigłowców. Spodziewaliście się tego?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Prawdziwy wykształciuch ma szansę na komplet!

Pytanie 1 z 10
Nosal to szczyt w: