Szpieg na Blu-ray i DVD

2012-04-03 16:53
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Brytyjski wywiad odkrywa swoje tajemnice w ekranizacji powieści Johna le Carré.

"Szpieg” to „doskonały” (The Spectator), „olśniewający” (The Wall Street Journal), “dwugodzinny orgazm” (Filmweb). To znakomita ekranizacja bestsellerowego thrillera szpiegowskiego Johna le Carré w oscarowej obsadzie. Po raz pierwszy brytyjski wywiad zdradza tak wiele tajemnic, z pracy swoich najlepszych agentów. Przygody Jamesa Bonda przy tym filmie, to opowieści dla grzecznych dziewczynek. George Smiley – agent mający dostęp do najpilniej strzeżonych tajemnic wywiadu, tocząc walkę z czasem rozpocznie śledztwo, które ujawni największy skandal w historii MI6. W Cyrku działa głęboko zakonspirowany podwójny agent. Kuzyni nie byli w stanie pomóc w jego identyfikacji. Zawiedli szperacze, inkwizytorzy i ciecie. W końcu matka, artyści uliczni i latarnicy zostali wciągnięci do akcji.

Kto jest persilem?
Alfabet szpiega

Agent: wyszkolony szpieg, zwerbowany przez Cyrk do gromadzenia i dostarczania informacji Artyści uliczni: personel Cyrku wyszkolony w sztuce śledzenia podejrzanych w terenie. Cyrk: wewnętrzna nazwa tajnych służb wywiadowczych. Odnosi się do londyńskiej lokalizacji MI6 przy Cambridge Cirrus. Kuzyni: CIA i amerykańskie służby wywiadowcze. Latarnicy: tajny personel, którego zadaniem jest inwigilacja, dostarczanie przesyłek i utrzymywanie bezpiecznych kryjówek. Matki: asystentki i sekretarki, których zadaniem jest wspomaganie wyżej postawionych pracowników Cyrku. Szperacze: Technicy, którzy odnajdują i usuwają ukryte mikrofony, kamery, itp. Persil: określenie kogoś, kto jest absolutnie „czysty”. Jeśli ktoś jest „persilem”, znaczy iż jest bielszy niż śnieg i można mu w pełni zaufać.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE